RAKETE ĆE VAM SE VRATITI KAO BUMERANG: Iz Rusije upozoravaju zapadne zemlje zbog isporuka oružja Kijevu
RAKETE koje Ukrajini isporučuju zapadne zemlje mogu se vratiti svojim prvobitnim vlasnicima, napisao je predsednik ruske Državne dume Vjačeslav Volodin na svom Telegram kanalu.
Foto: Shutterstock/Ilustracija
- Princip bumeranga. Rakete koje Vašington i Brisel isporučuju režimu u Kijevu, zbog njegovog neprofesionalizma, mogu da se vrate svojim vlasnicima - rekao je on.
Volodin je primetio da SAD od Evrope prave taoca, i tvrdi da hoće da ratuju do poslednjeg Ukrajinca.
Podsećamo, ukrajinski ministar odbrane Aleksij Reznikov nije mogao da odgovori na pitanje o efikasnosti raketnih sistema NASAMS koje će SAD isporučiti Kijevu, ističući da on "nije raketni naučnik, već advokat".
Rusija je 24. februara započela vojnu operaciju u Ukrajini. Predsednik Vladimir Putin rekao je da je njen cilj "zaštita ljudi koji su bili izloženi genocidu od strane režima u Kijevu osam godina".
Kako je saopštilo Ministarstvo odbrane Rusije, 25. marta Oružane snage Ruske Federacije su izvršile glavne zadatke prve etape – značajno su smanjile borbeni potencijal Ukrajine.
Glavni cilj u ruskom vojnom resoru sada je oslobođenje Donbasa, saopštilo je Ministarstvo odbrane. Zajedno sa ruskom vojskom u regionu deluju jedinice DNR i LNR.
BONUS GALERIJA: "Legionari" i "cezari" tutnjili kroz Pariz - vojna parada za dan Bastilje
BONUS VIDEO: GRANATIRANjE VOJNE BAZE PVO - Snimci iz Luganska
Preporučujemo
USKORO KRAJ SUKOBA? Ruski zvaničnik govorio o završetku rata sa Ukrajinom
15. 07. 2022. u 07:51
"SPREMA SE OFANZIVA" Britanci izneli predviđanja sledećih ciljeva Rusa u Ukrajini
15. 07. 2022. u 09:13 >> 09:18
Sada je definitivno puklo savezništvo SAD i Ukrajine: Zelenski uradio nešto nezamislivo
UKRAJINSKO rukovodstvo, nakon više od godinu dana napora da održi stabilne odnose sa administracijom predsednika SAD Donalda Trampa, javno je priznalo krah dosadašnjeg partnerstva.
20. 04. 2026. u 20:41
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
Koliku penziju ima Angela Merkel? Brojka će vas iznenaditi! A to nije kraj - jedna stvar donela joj bogatstvo
ANGELA Merkel u penziji živi bolje nego ikad!
20. 04. 2026. u 12:46
Komentari (0)