ZAHAROVA BESNO ODGOVORILA BORELJU: "Stanovnici Evrope su već osetili efekat sankcija"
STANOVNICI Evrope su već dočekali efekte antiruskih sankcija, istakla je portparolka Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova.

Foto: Profimedia/Shutterstock/Ilustracija
Ona je na taj način prokomentarisala poziv šefa evropske diplomatije Žozepa Borela zemljama EU da budu strpljive dok ograničenja uvedena protiv Rusije ne počnu da daju efekta.
- Žozepe, mnogi stanovnici EU odmah su osetili efekat antiruskih sankcija. Stanovnici Azije, Afrike i drugih udaljenih regiona takođe su osetili jednostrana nelegitimna ograničenja koja su Vašington i Brisel uveli Rusiji - napisala je Zaharova na Telegramu.
Ona je naglasila da "Borelj to i ne zna".
Nakon početka ruske specijalne vojne operacije u Ukrajini Zapad je pojačao pritiske sankcijama na Moskvu.
Neke zemlje su zamrzle rusku imovinu, i mnogi strani brendovi su napustili Rusiju.
Evropska unija je usvojila šest paketa sankcija protiv Moskve, uključujući između ostalog i embargo na ugalj i naftu.
To je izazvalo nagli porast inflacije i cena hrane i benzina u zapadnim zemljama.
Kremlj je sankcije nazvao ekonomskim ratom bez presedana. Kako je istakao predsednik Rusije Vladimir Putin, politika obuzdavanja i slabljenja Rusije je dugoročna strategija za Zapad, a sankcije su zadale težak udarac celokupnoj globalnoj ekonomiji.
BONUS GALERIJA: Čečenski specijalci na defileu u Groznom
BONUS VIDEO: KAKO DELUJE TOS-1A - Snimak lansiranja projektila sa višecevnog bacača
Preporučujemo

ODLUČNI DA POSTANU DEO RUSIJE: "Referendum je važan za sve oslobođene teritorije"
17. 07. 2022. u 10:18

PUTIN O ISPORUCI "TOMAHAVKA": Ako Ukrajina napadne oružjem dugog dometa, odgovor će biti zapanjujući
AKO Ukrajina pokrene napade oružjem dugog dometa na Rusiju, odgovor će biti zapanjujući, izjavio je danas ruski predsednik Vladimir Putin.
23. 10. 2025. u 17:59

STIŽE ZIMA KAKVA SE VIĐA JEDNOM U STO GODINA? Meteorolozi odgovorili na spekulacije o "zimi veka"
NEMAČKI portali su preplavljeni informacijama o ekstremnoj zimi, ulicama prekrivenim snegom i ekstremnim vremenskim uslovima koji prete zemlji.
23. 10. 2025. u 17:38

SPAVA PORED VC ŠOLjE BEZ POKLOPCA Haos u zatvoru gde je Sarkozi, viču mu: "Osvetićemo Gadafija!" Poseban tretman za bivšeg predsednika
"SVI zatvorenici prave buku, viču, lupaju po zidovima..."
22. 10. 2025. u 15:32
Komentari (0)