BUGARSKI PARLAMENT IMA JOŠ JEDNU ŠANSU DA FORMIRA VLADU: Rumen Radev dao mandat Bugarskoj socijalističkoj partiji
NARODNA skupština Bugarske dobila je još jednu šansu da formira vladu i time izbegne održavanje prevremenih izbora: predsednik Rumen Radev je dao mandat Bugarskoj socijalističkoj partiji.
Foto: Piksabej
Prema rečima zamenika predsednika narodne skupštine, poslanika Bugarske socijalističke partije Kristijana Vigenina, Radev je odlučio da mandat poveri socijalistima, pošto oni imaju najviše šanse da formiraju vladu – 50 odsto.
- Imamo dobru bazu koja će nam uštedeti vreme: još za vreme prvog pokušaja uspeli smo sa partijom "Nastavićemo promene" da postignemo dogovor oko detaljnog programa rada vlade do kraja godine sa konkretnim rokovima, zakonima, koje treba doneti. To će biti i sada osnova naših pregovora - izjavio je Vigenin.
Poslanik partije "Nastavljamo promene" Konstantin Bačijski ne izražava optimizam povodom formiranja vlade, međutim navodi da su iz partije "Ima takav narod", čiji izlazak iz vlade je i postao katalizator glasanja o nepoverenje, sada spremni da sarađuju.
Prethodno je, krajem juna, bugarska vlada bila prinuđena da podnese ostavku jer joj je izglasano nepoverenje, koje je podržala parlamentarna opozicija.
Odgovarajući predlog o glasanju podnela je vodeća opoziciona snaga, bivša vladajuća stranka „GERB“: njeni poslanici su više puta protestovali protiv projekta aktualizacije budžeta. Osim ekonomije, povod za neslaganja su i veto na početak pregovora Severne Makedonije sa Evropskom unijom, ali i borba protiv korupcije.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO:
UNIŠTENA DVA AMERIČKA SISTEMA HIMARS: Ministarstvo odbrane Rusije objavilo snimak
Preporučujemo
MAKRON PORUČIO SKOPLjU: Bićemo uz Severnu Makedoniju na međuvladinoj konferenciji
17. 07. 2022. u 00:08
UKRAJINCI OBORILI NOVI RUSKI DRON: Zaprepastili se šta se nalazi u njemu
JEDNOG od prvih dana 2026. godine ukrajinska vojska oborila je ruski dron novog tipa. Identifikovan je kao „Geran-5“, brz i dalekometni dron.
23. 01. 2026. u 12:25
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (0)