MEKSIKO OPET NUDI AZIL ZA ASANŽA: "On je najbolji novinar našeg doba"
PREDSEDNIK Meksika Andres Manuel Lopez Obrador izjavio je da je predao američkom predsedniku Džozefu Bajdenu pismo, u kojem je ponovo ponudio azil za osnivača Vikiliksa Džulijana Asanža i ukazao na njegovu nevinost.

Džulijan Asanž / Foto EPA
- Ostavio sam pismo predsedniku o Asanžu, u kojem sam objasnio da on nije počinio nikakav ozbiljan zločin, da nije izazvao ničiju smrt, da nije ugrozio nikakva ljudska prava, da je koristio svoju slobodu, i da bi njegovo hapšenje značilo trajnu povredu slobode izražavanja - naveo je Lopez Obrador u ponedeljak na konferenciji za novinare, a prenosi Rojters.
Velika Britanija je u junu odobrila izručenje Asanža SAD, kako bi se suočio sa krivičnim optužbama u vezi sa time što je Vikiliks objavio poverljive američke vojne zapise i diplomatske depeše.
Lopez Obrador je ranije ove godine rekao da je ponudio azil Asanžu u pismu koje je poslao bivšem američkom predsedniku Donaldu Trampu.
Meksički predsednik je prošlog meseca nazvao Asanža "najboljim novinarem našeg doba".
Preporučujemo

KONGRESMEN OŠTRO KRITIKOVAO BAJDENA: Predsednik Amerikancima „pokazao srednji prst”
18. 07. 2022. u 22:44

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

"OL STAR" SE MENjA IZ KORENA, Nikola Jokić će dobiti priliku da zablista kao nikada! (VIDEO)
NBA liga je donela odluku da iz korena promeni format "ol-star" meča, potvrdio je komesar lige Adam Silver.
04. 06. 2025. u 21:50

"SRAM VAS BILO" Na snimanju "Neretve" izbio skandal sa Brozom
BATU Živojinovića voleli su cela bivša Jugoslavija, čitava Kina pa i sam Josip Broz Tito.
06. 06. 2025. u 13:06
Komentari (0)