SABOTAŽA UKRAJINACA: Kijev izabrao put terora
U SVETLU mogućeg dolaska inspektora IAEA u nuklearnu elektranu Zaporožje, mora se uzeti u obzir da je Kijev izabrao put terora i da će pokušati da organizuje sabotažu, rekao je Komandant „Troje“ Vladimir Novikov, prenosi RIA.

Foto: Profimedia/Printskrin/google maps
Ukrajinske trupe svakodnevno granatiraju Energodar i teritoriju Zaporoške nuklearne elektrane - najveće u Evropi.
Zvanični predstavnik generalnog sekretara UN Stefan Dižarik rekao je da je ta organizacija spremna da omogući odlazak eksperata IAEA u nuklearku Zaporožje preko Kijeva, ako se Moskva i kijevske vlasti saglase sa tim.
Komandant „Troje“ Novikov, tim povodom, izjavio je da se sabotaže moraju predvideti jer se ukrajinske vlasti ponašaju kao teroristi.
- Izabrali su ovaj put, jasno ga slede, prema priručniku za obuku. Sigurno će biti planirane sabotaže, sigurno će ih biti. Moramo da vodimo računa o tome da će biti sabotaže i teških provokacija - rekao je Novikov.
Prema njegovim rečima, ukrajinske vlasti se ponašaju kao teroristi, a ne kao političari.
- Oni su teroristi, nemaju koncept države. Imaju koncept da rade ono što tog trenutka misle da treba da rade. Ne grade državnost, ne razmišljaju o ljudima. Razmišljaju o sasvim drugim interesima. Za Zelenskog Ukrajina nisu ljudi - rekao je komandant milicije Novikov.
ZNPP od marta čuva ruska vojska.
Ministarstvo spoljnih poslova Rusije istaklo je opravdanost da ruska vojska čuva elektranu sa stanovišta sprečavanja curenja nuklearnih i radioaktivnih materijala.
BONUS VIDEO:
Rusije"URAGAN" PONOVO DEJSTVUJE: Najnoviji snimci Ministarstva odbrane Rusije
Preporučujemo

PORODICE U ŠOKU NAKON ŠTO SU OTVORILE KOVČEGE SA TELIMA: Nove bizarnosti nakon pada aviona u Indiji
SIN žene koja je poginula u padu aviona kompanije Air India izjavio je za Bi-Bi-Si da su u kovčegu s telom njegove majke pronađeni i „drugi ostaci“.
23. 07. 2025. u 16:49

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

NAUČNICI U STRAHU - RIZIK OD NESTANKA: Ada Bojana i Bokokotorski zaliv u opasnosti - more nikada nije bilo takvo
NIVO Jadranskog mora će, prema projekcijama, do kraja veka porasti 35 centimetara (cm), što će ugroziti obalska područja, posebno područje Ade Bojane i delove Bokokotorskog zaliva, navodi se u prošlogodišnjem Nacrtu Nacionalnog plana Crne Gore za prilagođavanje na klimatske promene.
25. 07. 2025. u 08:55
Komentari (3)