LIZ TRAS I OLAF ŠOLC: Razgovarali o energetskoj krizi
BRITANSKA premijerka Liz Tras razgovarala je danas sa nemačkim kancelarom Olafom Šolcom o evropskoj energetskoj krizi, izjavila je njena portparolka.
Foto: Profimedia
Zvaničnici su se složili oko važnosti energetske otpornosti i nezavisnosti, navela je portparolka u saopštenju, preneo je Rojters.
Britanska premijerka je istakla važnost obezbeđivanja demokratije i slobode u Evropi, kao i zaštite zemalja koje su postale ranjive zbog, kako je dodala portparolka, "ruske ekonomske ucene'''.
Tras je, takođe, rekla Šolcu da želi da proširi saradnju u oblasti odbrane između dve zemlje i pronađe rešenje za pitanja oko spornih pravila koja regulišu trgovinu sa Severnom Irskom nakon Bregzita, rekla je portparolka.
BONUS VIDEO:
POMRAČENjE U BERLINU: Bez ambijentalnog osvetljenja zbog štednje
Preporučujemo
VOJSKA SRBIJE: Pešadijske jedinice u odbrani i napadu - održana intenzivna obuka (FOTO)
07. 09. 2022. u 09:34
VUČIĆ RASTURIO MILANOVIĆA! Predsednik Srbije ga razmontirao u paramparčad
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da podržava odluku predsednika Hrvatske Zorana Milanovića da otkaže skup Brdo Brioni u maju jer mu, kako je istakao, tamo nije mesto, kao i da mu je mnogo važnije da ode i položi cvet u Jasenovcu.
30. 03. 2026. u 18:31 >> 18:44
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (1)