CENA STRUJE SKAČE 60 ODSTO: Nemačku očekuje veliko poskupljenje električne energije
U NjEMAČKOJ bi cene električne energije za krajnje korisnike mogle porasti za 60% 2023. godine, prema njemačkom udruženju lokalnih komunalnih preduzeća (VKU).

Foto: Shutterstock/Ilustracija
On je objasnio da su do sada cene struje rasle, ali u manjoj meri nego gas, koji je već ove godine za potrošače skuplji za 30-60 odsto. Sa tačke gledišta VKU-a, ovaj razvoj će se nastaviti sledeće godine, „možda se čak i pogoršati“.
-Poskupljenja od nekoliko hiljada evra godišnje za mnoge će biti prevelik teret. Potreban nam je sveobuhvatan program pomoći ne samo za poskupljenje ove godine, već i sledeće, rekao je portparol udruženja.
Posle početka specijalne vojne operacije denacifikacije i demilitarizacije Ukrajine, Zapad je pojačao sankcioni pritisak na Rusiju, što je dovelo do povećanja cena struje, goriva i hrane u Evropi i SAD. Ruski predsednik Vladimir Putin ranije je izjavio da je politika obuzdavanja i slabljenja Rusije dugoročna strategija Zapada, a sankcije su zadale ozbiljan udarac celokupnoj globalnoj ekonomiji. Prema njegovim rečima, glavni cilj Zapada je da pogorša živote miliona ljudi.
BONUS VIDEO - IZGRADNjA GASOVODA SRBIJA-BUGARSKA: Premijerka Brnabić prisustvovala početku radova
Preporučujemo

FRANCUSKA, POLjSKA I NEMAČKA: Pozivaju na revidiranje politike EU prema Rusiji
16. 09. 2022. u 17:09

IZDATO UPOZORENjE: Nemci izdali spisak zaliha ako nestane struje, vode i goriva
13. 09. 2022. u 23:11

NATAŠA NINKOVIĆ U SUZAMA: Oprašta se od koleginice s klase - Danijelin prerani odlazak
15. 09. 2022. u 17:50

TRAMP NAJAVIO VELIKU AKCIJU ZBOG RUSIJE: "Vreme je da se progone ljudi"
AMERIČKI predsednik Donald Tramp izjavio je danas da namerava da "progoni ljude" koji su, po njegovoj oceni, pokušali da se mešaju u predsedničke izbore 2016. godine tako što su tvrdili da je Rusija pokušala da utiče na rezultat.
22. 07. 2025. u 21:28

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

VELIKE DEVOJKE: Federerove ćerke više nisu male - lepe bliznakinje, vidite na koga liče (FOTO)
PORED njih dve, Rodžer Federer je otac dvojice dečaka - Lea i Lenija.
22. 07. 2025. u 17:19
Komentari (1)