PROTESTI ŠIROM FRANCUSKE: Demonstranti lomili izloge (VIDEO)
RADNIČKI sindikati organizovali su proteste širom Francuske protiv ekonomske i socijalne politike vlade, prenosi "Rojters".
Foto: Printscreen/Twitter/ZabbyYT
Protestanti zahtevaju borbu protiv inflacije i visokih cena energenata, kao i povećanje plata i reformu penzionog sistema.
Sindikati i opozicija trenutno su podeljeni u protestu protiv vlasti. Dok sindikati demonstriraju danas, partija levice, socijalisti i zeleni pozvali su na "marš protiv skupog života" 16. oktobra.
Kako navode strani mediji, na nekoliko radnji su polomnjeni izlozi tokom demonstracija.
BONUS VIDEO: Navijači Real Madrida u Parizu
Preporučujemo
MAKRON PUTUJE U VAŠINGTON: Prvog decembra francuski predsednik u Beloj kući
26. 09. 2022. u 22:27
OGLASIO SE KABINET EMANUELA MAKRONA: "Francuska poštuje izbor birača u Italiji"
26. 09. 2022. u 18:30 >> 18:30
"SRAMOTA ZA FRANCUSKU": Demonstranti pokušali da upadnu u ambasadu u Parizu (VIDEO)
18. 09. 2022. u 21:47
FRANCUZI PROTIV EU I NATO: Protestanti u Parizu zahtevaju ostavku Makrona (VIDEO)
17. 09. 2022. u 18:00
ŽESTOKE PRETNjE MOSKVI IZ MINHENA: NATO će pokrenuti udare duboko u Rusiji ako se usude da napadnu Baltik
NATO će pokrenuti udare duboko u Rusiji ako se Moskva usudi da izvrši invaziju na baltičke države, upozorio je ministar spoljnih poslova Estonije Margus Cahkna, odbacujući strahove da bi Moskva mogla brzo da osvoji teritoriju na istoku.
16. 02. 2026. u 15:44
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
Danju spasavao živote u bolnici, noću se pretvarao u MONSTRUMA: Jeziva istina otkrivena godinama kasnije
POLICIJA veruje da je Kris Revak, koji je izvršio samoubistvo nakon što je optužen za ubistvo, možda bio serijski ubica. Njegov život i dela krili su mračnu stranu koja je šokirala istražitelje.
15. 02. 2026. u 09:19
Komentari (1)