OVA PUTINOVA ODLUKA ĆE BITI PRESUDNA: Mogao bi da prisustvuje samitu G20 u Indoneziji u onlajn režimu
Ruski predsednik Vladimir Putin mogao bi da učestvuje u radu samita G20 u Indoneziji u onlajn režimu, pitanje se još razmatra, saopštio je portparol ruske ambasade u toj zemlji Aleksandar Tumajkin.

Foto: Printskrin
U saopštenju se dodaje da će rusku delegaciju na samitu, koji će se održati od 15. do 16. novembra na indonezijskom ostrvu Baliju, predstavljati ministar inostranih poslova Sergej Lavrov.
Sa druge strane, Rojters je, pozivajući se na portparola ministra-koordinatora za pomorska i investiciona pitanja Indonezije Džodija Mahardija objavio da Putin neće prisustvovati samitu.
-Predsednik Rusije Vladimir Putin neće prisustvovati sastanku lidera članica G20 na Baliju sledeće nedelje. Putina će predstavljati ministar inostranih poslova Sergej Lavrov, koji će se jednom od sastanaka pridružiti u onlajn režimu - citirala je zvaničnika agencija.
Portparol Kremlja Dmitrij Peskov izjavio je juče da se razmatraju različiti formati učešća Rusije na samitu G20, a da će odluka biti doneta narednih dana.
(Sputnjik)
BONUS - NAJAKTUELNIJI VIDEO SNIMCI
Preporučujemo

RAT U UKRAJINI: Biši američki obaveštajac: Herson je Pirova pobeda Kijeva; Reznikov se nada pobedi na proleće
10. 11. 2022. u 07:25 >> 02:02

DOGOVORENO PRIMIRJE IRANA I IZRAELA: Tramp - Kraj rata; Bombe SAD nisu uništile nuklearna postrojenja? (FOTO/VIDEO)
RAT Izraela i Irana - 11. dan.
23. 06. 2025. u 08:17 >> 00:53

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

SLIKA IZ SRBIJE KOJA SLAMA SRCE: Tragičan razlog zašto roda 2 dana ne napušta zgarište - izgorelo 2 hektara žita
SVAKE godine, uprkos molbama i apelima, veliki broj ljudi pali strljiku i na taj način dolazi do požara u kojima stradaju tuđi usevi, ali nažalost i životi nevinih bića.
27. 06. 2025. u 16:50
Komentari (0)