BRITANSKI TELEGRAF: Zapad u strahu da moderno oružje iz Ukrajine ne završi "u pogrešnim rukama"
ZAPAD strahuje da bi moderno oružje koje se isporučuje Ukrajini moglo završiti „u pogrešnim rukama“, napisao je kolumnista britanskog Telegrafa Kon Koflin.
Foto AP
Zabrinutost oko toga gde bi oružje koje je isporučeno Ukrajini moglo da završi, pretvorila je zadatak naoružavanja kijevskih snaga u osetljivo pitanje: s jedne strane, Zapad namerava da Ukrajini obezbedi sredstva za pobedu, a sa druge strane, ne želim da se ovo oružje koristi protiv nje u budućnosti, bilo vojnih ili civilnih, rekao je autor članka.
Po njegovom mišljenju, ova dilema sada postaje posebno teška zbog „sve većeg očaja ukrajinskih lidera“ koji pozivaju na sve veće isporuke zapadnog naoružanja. Kaflin je urgirao „da ne nanosimo štetu sopstvenim oružanim snagama“ vojnim zalihama Kijevu.
U pozadini rata u Ukrajini, SAD i njeni saveznici iz NATO-a podržavaju Kijev isporukom oružja, programi koštaju desetine milijardi dolara. Moskva je sa svoje strane više puta govorila da snabdevanje zapadnim oružjem samo produžava sukob, a transport oružja postaje legitimna meta ruske vojske.
BONUS - NAJAKTUELNIJI VIDEO SNIMCI
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
VAMPIR PROTIV RUSKIH DRONOVA: Rat u Ukrajini postaće poprište novog dvoboja
10. 11. 2022. u 21:00
UKRAJINSKI BRIGADNI GENERAL: Da li će VSU uspeti da savladaju „Vagnerovu liniju“
10. 11. 2022. u 17:53
RUSKI VOJNI STRUČNjAK: Jedan udar "orešnika" i "sarmata" može da uništi čitav NATO u Evropi
KOMBINOVANO lansiranje raketnih sistema „sarmat“ i „orešnik“ sposobno je da neutrališe celu vojnu infrastrukturu Severnoatlantske alijanse u Evropi, rekao je za ruske medije Aleksandar Stepanov, vojni stručnjak Instituta za pravo i nacionalnu bezbednost Ruske predsedničke akademije za nacionalnu ekonomiju i javnu upravu (RANHEGA).
13. 05. 2026. u 12:29
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
"NE MOŽEMO DA POBEDIMO, PREJAKI SU!" Putinov čovek iznenadio izjavom na ruskoj državnoj televiziji
POZNATI ruski reditelj i propagandista Karen Šahnazarov rekao je da Rusija ne može da pobedi Ukrajinu, da je protivnik prejak i da je u interesu Rusije da što pre okonča rat.
11. 05. 2026. u 19:09
Komentari (2)