HIPERSONIČNE NUKLEARNE RAKETE: Kako izgleda utovarivanje u silos projektila "Avangard" u Orenburškoj oblasti (VIDEO)
UBACIVANjE rakete u “silos” je kreativan i juvelirski pedantan proces, kako kaže vojska.

Foto: Printscreen
Interkontinentalna raketa kompleksa Avangard proputovala je hiljade kilometara do Orenburških stepa. Poslednji deo puta prošla je - na moćnom tegljaču, polako i pažljivo, strogo na sredini puta, dalje od ivica.
-Ako je potrebno, može se pokretati svih devet osovina - to je 18 točkova. Na primer, kada se penjete na brdo u ledenim uslovima. Pored toga, uz pomoć specijalnog daljinskog upravljača, zadnje točkove možete rotirati ulevo ili udesno, prokomentarisao je dopisnik Igor Lapik.
Ovo je neophodno da bi se smanjio radijus skretanja i da biste mogli da skrenete na bilo kojoj raskrsnici. Ekstradugački tegljač će proći svim javnim putevima.
-Od kasnih 80-ih godina prošlog veka u ovom raketnom silosu je na borbenom dežurstvu je raketni sistem Vojvoda, poznat i kao Satana. A sada, decenijama kasnije, raketa je uklonjena i napravljen je prostor za Avangard. Sada je istorijski trenutak. Ako bolje pogledate, možete videti kako se centimetar po centimetar kontejner spušta, a tamo, u raketnom silosu, već će biti prikopčan na „žile“ različitih komunikacionih sistema, pretvarajući se u jedan organizam“, primetio je dopisnik.
Drugi puk formacije Jasnenskih Raketnih strateških snaga već prolazi kroz takvo prenaoružavanje novim kompleksima Avangard.
-Ovo je veliki događaj ne samo za vojnu jedinicu, već i za celu zemlju, rekao je Sergej Karpenko, komandant raketnog puka.
Pre stupanja na borbenu dužnost, svo osoblje je prošlo preobuku na simulatorima koji su u potpunosti imitirali podzemno komandno mesto.
Na velikoj dubini nalazi se samo komandno mesto raketnog puka opremljeno Avangardima. I ako je ranije po zidu bila informativna tabla sa mnogo indikatora i sijalica, sada je sve kompjuterizovano, kompaktno i na monitorima.
Bojeva glava kompleksa Avangard je sposobna da savlada bilo koji sistem protivraketne odbrane i da manevriše hipersoničnim brzinama. Možete samo popraviti lansiranje, ali je nemoguće izračunati putanju leta bloka i oboriti ga.
BONUS - NAJAKTUELNIJI VIDEO SNIMCI
Preporučujemo

RUSIJA I KINA NAPUŠTAJU DOLAR: Energetska razmena porasla 64 odsto
18. 11. 2022. u 21:47

NESVAKIDAŠNjI PROJEKAT - GRAD U OKEANU: ''Kornjača'' će plutati sa 60.000 stanovnika
18. 11. 2022. u 17:15

PITANjE JE DANA KADA ĆE OTVORENO DA UBIJAJU NA ULICI Vučić: Zemlja nam je u velikoj opasnosti, banda vlada ulicama! Pobedićemo ovo zlo zajedno
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić obratio se naciji iz Palate Srbija posle četiri dana uzastopnog blokaderskog divljanja i napada na objekte, policiju i građane. Poručio je da je pitanje dana kada će blokaderi da otvoreno ubijaju na ulici, jer im je samo to preostalo. Rekao je da će se u narednim danima činiti da se država povukla, a onda će pokazati svu svoju odlučnost i iskoristiti sva sredstva na raspolaganju da se vrati poredak i mir u zemlju. Sa narodom i građanima zajedno, pobedićemo ovo zlo, poručio je Vučić.
17. 08. 2025. u 12:14 >> 12:44

"SRAM VAS BILO ZA SVE ŠTO RADITE" Vučić sa prezirom odgovorio Žaklini Tatalović na dobacivanja i upadice
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić odgovorio je na upadice i dobacivanja novinarki N1 Žaklini Tatalović.
17. 08. 2025. u 14:28

"PROMENIO JE LIČNI OPIS": Željkov sin tvrdio da mu je otac živ
MNOGE je iznenadila izjava najstarijef sina Željka Ražnatovića Arkana, Mihajla da je njegov otac živ.
17. 08. 2025. u 16:16
Komentari (0)