ZAOŠTRAVANJE U INDO-PACIFIKU: Kanada povećava vojno prisustvo

Танјуг

18. 11. 2022. u 23:11

KANADA će povećati vojno prisustvo u Indo-Pacifiku u okviru sveobuhvatne strategije za region koja će uskoro biti objavljena, izjavila je danas ministarka odbrane Anita Anand.

ЗАОШТРАВАЊЕ У ИНДО-ПАЦИФИКУ: Канада повећава војно присуство

Foto: EPA

-Naša strategija će pozicionirati Kanadu kao lidera u promovisanju mira i bezbednosti u regionu, rekla je Anand na Međunarodnom bezbednosnom forumu u Halifaksu, preneo je Rojters.

Kako je dodala, Kanada će pojačati vojno prisustvo i unaprediti odbrambene i bezbednosne odnose sa partnerima i saveznicima u regionu.

BONUS - NAJAKTUELNIJI VIDEO SNIMCI

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (1)

Ciklus i gubitak gvožđa: Skriveni razlog za umor kod mnogih žena