"EVROPSKI PARLAMENT RAD ZASNIVA NA EMOCIJAMA" Peskov o rezoluciji kojom se Rusija proglašava sponzorom terorizma "Jednog dana će progledati"
REZOLUCIJA Evropskog parlamenta kojom se Rusija proglašava sponzorom terorizma nije pravno obavezujuća, Moskva takve odluke ne prima k srcu, rekao je portparol Kremlja Dmitrij Peskov televiziji „Rusija-1“.
Foto AP
Peskov je napomenuo da je Evropski parlament organizacija koja svoj rad zasniva na emocijama, koja ima emotivni pristup“.
- Naravno, za nas nije tajna da Evropski parlament poslednjih godina nema mnogo ljubavi prema nama. Kao odgovor, nismo imali veliku želju da vodimo računa o tome šta se tamo dešava, da primamo blisko srcu situaciju kada kipi na sve strane tako ololjena rusofobija i mržnja prema Rusiji. Ali to (rezolucija) nema pravno obavezujuću prirodu. Tako je treba tretirati - objasnio je portparol.
Peskov je dodao da ruska strana primećuje „ogromni nedostatak profesionalnog pristupa i ogroman nedostatak profesionalizma“ u Evropskom parlamentu.
- Ali emocije su tako promenljiva stvar. Danas su rusofobične, sutra će biti neke druge. I tada će možda progledati - zaključio je on.
(Sputnjik)
Preporučujemo
RUSKA TAKTIKA UNIŠTAVA ZAPAD IZNUTRA: Putinova strategija izazvala veliki skandal u NATO
27. 11. 2022. u 11:15
PUTIN O ISPORUCI "TOMAHAVKA": Ako Ukrajina napadne oružjem dugog dometa, odgovor će biti zapanjujući
AKO Ukrajina pokrene napade oružjem dugog dometa na Rusiju, odgovor će biti zapanjujući, izjavio je danas ruski predsednik Vladimir Putin.
23. 10. 2025. u 17:59
STIŽE ZIMA KAKVA SE VIĐA JEDNOM U STO GODINA? Meteorolozi odgovorili na spekulacije o "zimi veka"
NEMAČKI portali su preplavljeni informacijama o ekstremnoj zimi, ulicama prekrivenim snegom i ekstremnim vremenskim uslovima koji prete zemlji.
23. 10. 2025. u 17:38
SPAVA PORED VC ŠOLjE BEZ POKLOPCA Haos u zatvoru gde je Sarkozi, viču mu: "Osvetićemo Gadafija!" Poseban tretman za bivšeg predsednika
"SVI zatvorenici prave buku, viču, lupaju po zidovima..."
22. 10. 2025. u 15:32
Komentari (1)