PRORADIO NAJVEĆI AKTIVNI VULKAN NA SVETU: Lava za sada ne preti naseljima u podnožju
AMERIČKA geološka služba saopštila je danas da je sinoć proradio vulkan Mauna Loa na Havajima, najveći aktivni vulkan na svetu.

Foto Tanjug/AP
U saopštenju se precizira da je u nedelju uveče erupcija počela u kalderi, proširenju kratera nastalom na vrhu vulkana.
- U ovom trenutku, tokovi lave su ograničeni na područje ispod vrha vulkana i ne prete naseljima u podnožju - navodi se u saopštenju, preneo je Rojters.
Havajska geološka služba je najavila da će helikopterima nadletati šire područje erupcije da bi analizirala erupciju i količine oslobođenog dima i pepela.

TRAMP NAJAVIO VELIKU AKCIJU ZBOG RUSIJE: "Vreme je da se progone ljudi"
AMERIČKI predsednik Donald Tramp izjavio je danas da namerava da "progoni ljude" koji su, po njegovoj oceni, pokušali da se mešaju u predsedničke izbore 2016. godine tako što su tvrdili da je Rusija pokušala da utiče na rezultat.
22. 07. 2025. u 21:28

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

VELIKE DEVOJKE: Federerove ćerke više nisu male - lepe bliznakinje, vidite na koga liče (FOTO)
PORED njih dve, Rodžer Federer je otac dvojice dečaka - Lea i Lenija.
22. 07. 2025. u 17:19
Komentari (0)