PRONAĐENA JOŠ DVA TELA: Broj žrtava na italijanskom ostrvu Iskija porastao na deset (VIDEO)
BROJ poginulih u klizištu u gradu Kazamičola na italijanskom ostrvu Iskija porastao je na 10, nakon što su pronađena tela još dve osobe, saopštile su lokalne vlasti.
Foto: Printskrin/jutjubBBCNews
Prefektura Napulj, koja je lokalni ogranak Ministarstva unutrašnjih poslova, saopštila je da su pronađena tela muškaraca starih 38 i 31 godinu, prenosi Rojters.
Klizište se pokrenulo tokom proteklog vikenda, a još dva lica se vode kao nestala. Među potvrđenim žrtvama je i dvoje dece i beba mlađa od mesec dana.
Talas blata, ruševina i kamenja krenuo je sa najviše planine na Iskiji, nakon obilnih padavina. U klizištu su zatrpani kuće i putevi.
Usled pokretanja klizišta evakuisano je oko 300 ljudi.
(Srna)
Preporučujemo
JOŠ LOŠIH VESTI NAKON PUSTOŠENjA ISKIJE: Cela Italija u riziku od klizišta
28. 11. 2022. u 11:25
MEĐU POGINULIMA BEBA I DECA: Povećava se broj stradalih u klizištu u Italiji
28. 11. 2022. u 08:21
POTPISUJE SE ISTORIJSKI UGOVOR: Vojvodina postaje čvorište Evrope, kreće gradnja gigantske saobraćajnice (FOTO/VIDEO)
PROJEKAT Osmeh Vojvodine obuhvata izgradnju 185 km brze saobraćajnice, sa 46 mostova i 34 nadvožnjaka, čime se smanjuje vreme putovanja.
18. 03. 2026. u 09:30
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)