STRAH U KOSTIMA VAŠINGTONA: Amerika se plaši Putinove osvete
SAD ne opremaju niti ohrabruju Ukrajinu da izvodi napade preko svojih granica, objavio je Stejt department nakon što je Ukrajina napala ruske vazdušne baze.

Foto: EPA/Shutterstock/ilustracija
- Ne opremamo Ukrajinu za napade preko granica. Ne ohrabrujemo Ukrajinu da napada preko svojih granica. Mi želimo mir. Ukrajinci žele mir. Transatlantska zajednica želi mir. Ono što mi ne želimo je pauza, jer ako imamo pauzu umesto mira, znamo da će predsednik Putin tu pauzu iskoristiti za preopremljenost, za remont, da se pregrupiše i da se, po svoj prilici, vrati u Ukrajinu sa novom osvetom. A to nije u interesu pravednog mira. To svakako nije u interesu trajnog mira - rekao je Prajs.
Dodao je da SAD opremaju Ukrajinu onim što joj je potrebno za odbranu teritorije.
I pored tih tvrdnji Prajsa, nije tajna da Amerika oprema Ukrajinu i ofanzivnim sistemima HIMARS.
Preporučujemo

PORODICE U ŠOKU NAKON ŠTO SU OTVORILE KOVČEGE SA TELIMA: Nove bizarnosti nakon pada aviona u Indiji
SIN žene koja je poginula u padu aviona kompanije Air India izjavio je za Bi-Bi-Si da su u kovčegu s telom njegove majke pronađeni i „drugi ostaci“.
23. 07. 2025. u 16:49

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

VELIKE DEVOJKE: Federerove ćerke više nisu male - lepe bliznakinje, vidite na koga liče (FOTO)
PORED njih dve, Rodžer Federer je otac dvojice dečaka - Lea i Lenija.
22. 07. 2025. u 17:19
Komentari (5)