"ONI SU PROBLEMATIČAN PAR": Britanci spremaju zakon o oduzimanju titule princu Hariju i Megan Markl
BRITANSKI parlamentarni zastupnik i član Konzervativne stranke Bob Sili je najavio kako planira da predloži zakon koji bi omogućio da se princu Hariju i Megan Markl oduzmu titule vojvode i vojvotkinje od Saseksa.
Foto: EPA
Nacrt predloga zakona bi trebalo biti pripremljen do kraja godine, a omogućio bi britanskim parlamentarcima da glasaju o davanju ovlašćenja Tajnom veću da degradira kraljevski status para.
Sili je potvrdio da će napisati predlog novog zakona, samo dan nakon objavljivanja dokumentarca o Hariju i Megan na Netfliksu, koji je izazvao bes dela kraljevskih obožavatelja. Ipak, tvrdi da je razmišljao o zakonu čak i pre dokumentarca, istakavši da postoji "politički problem" s Harijevim komentarima, budući da je Hari prestao da radi kao viši član kraljevske porodice pre više od dve godine.
"Oni su vrlo problematičan par"
Nejasno mu je zbog čega je Hari nastavio da koristi svoju titulu dok je "istovremeno uništavao instituciju monarhije i svoju porodicu".
- Osim što uništava svoju porodicu i unovčava svoju bedu, on takođe napada neke važne institucije u ovoj zemlji - kazao je Sili, prenosi Skaj Njuz.
Na temu potencijalnog oduzimanja titula se osvrnuo i ministar zapošljavanja Gaj Operman, koji je uveren da su Hari i Megan "posve nebitni" za napredak Ujedinjenog Kraljevstva, ali i celokupne kraljevske porodice.
- Mislim da su oni očito vrlo problematičan par, za koji mislim da svako ko ih pogleda može reći koliko je tužno stanje stvari. Prema tome, slažem se da su potpuno nevažni za ovu zemlju i napredak ove zemlje i kraljevske porodice koju svi podržavamo - kazao je Operman.
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (0)