ZAHAROVA JASNO PORUČILA: Uprkos sankcijama, Rusija će poštovati svoje međunarodne obaveze o isporuci oružja
PORTPAROLKA ruskog ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova izjavila je da će Rusija u potpunosti poštovati sve međunarodne obaveze koje je preuzela za snabdevanje svojih partnera odbrambenim sistemima, uprkos sankcijama koje primenjuju SAD i njihovi saveznici.

Foto: Tanjug/Alexander Demyanchuk/TASS Host Photo Agency Pool via AP
- Sa autoritetom izjavljujemo da će Rusija u potpunosti poštovati sve relevantne obaveze u udnosu sa svojim partnerima na postojećim i budućim projektima - navodi Zaharova, prenosi TASS.
Zaharova je rekla da se retki slučajevi kašnjenja u isporuci ruskih odbrambenih sistema mogu pripisati pretnjama sankcijama, koje je Zapad uveo međunarodnim transportnim kompanijama.
- Zaista, bilo je retkih slučajeva kašnjenja u isporuci ruskih sistema. Međutim, takvo stanje je rezultat neviđenih pretnji sankcijama sa kolektivnog Zapada međunarodnim transportnim kompanijama koje sarađuju sa našom zemljom - rekla je Zaharova.
- Beležimo pojačane napore emisara američke vlade koji deluju preko američkih ambasada u stranim državama i vrše otvoreni pritisak na vojno i političko rukovodstvo zemalja čije oružane snage imaju avione i helikoptere ruske ili sovjetske proizvodnje, da prestanu da ih koriste i potom prebace kijevskom režimu preko prozapadnih posrednika - navela je Zaharova.
Zaharova je rekla da dok Amerikanci nastoje da istisnu ruske proizvode sa međunarodnih tržišta, oni nameću svoje proizvode ruskim partnerima, promovišući interese sopstvene odbrambene industrije.
- To je još jedna očigledna i neosporna činjenica nelojalne konkurencije SAD i njenih saveznika - kazala je ona.
BONUS VIDEO: VOJNE VEŽBE U BELORUSIJI: Zajednički manevri ruskih i beloruskih snaga
Preporučujemo

NAJVEĆE UPOZORENjE MARIJE ZAHAROVE: Situacija na Kosovu i Metohiji nije daleko od pravog sukoba velikih razmera
26. 12. 2022. u 16:18 >> 16:20

BUDI SE ZEMLjA IZLAZEĆEG SUNCA: Zaharova o neviđenom jačanju vojne moći Japana
22. 12. 2022. u 11:31

ZAHAROVA OŠTRO O ANTIRUSKIM SANKCIJAMA: EU nikako da izađe iz začaranog kruga
17. 12. 2022. u 13:11

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

GOVORIO SAM "NEMOJ", NIJE ME POSLUŠAO: Hasan prodao kuću, sin mu se kockao - "To su zlatni geni"
“Nemoj to sine, tata je prošao sve”
22. 10. 2025. u 10:27
Komentari (1)