NAKON OBARANJA UKRAJINSKOG PROJEKTILA: Belorusija zahteva detaljnu istragu
BELORUSIJA je pozvala ukrajinskog ambasadora na razgovor nakon što je oboren ukrajinski projektil iznad beloruske teritorije, saopštilo je danas ministarstvo spoljnih poslova Belorusije.
Foto: AP
- Zahtevamo od Ukrajine da sprovede detaljnu istragu o svim okolnostima raketnog lansiranja, da se odgovorni izvedu pred pravdu i da se preduzmu adekvatne mere da se spreče ovakvi incidenti. Ovo je moglo da dovede do katastrofalnih posledica za sve - rekao je portparol ministarstva Anatolij Glaz, preneo je Rojtes.
Nešto ranije, belorusko ministarstvo odbrane saopštilo je da je njen protivvazdušni sistem oborio projektil ukrajinskog S-300.
BONUS VIDEO: VOJNE VEŽBE U BELORUSIJI: Zajednički manevri ruskih i beloruskih snaga
Preporučujemo
O ČEMU SU RAZGOVARALI ŠOJGU I KRENjIN? Ruski ministar odbrane posetio Minsk sa Putinom
19. 12. 2022. u 20:13
PUTIN O ISPORUCI "TOMAHAVKA": Ako Ukrajina napadne oružjem dugog dometa, odgovor će biti zapanjujući
AKO Ukrajina pokrene napade oružjem dugog dometa na Rusiju, odgovor će biti zapanjujući, izjavio je danas ruski predsednik Vladimir Putin.
23. 10. 2025. u 17:59
STIŽE ZIMA KAKVA SE VIĐA JEDNOM U STO GODINA? Meteorolozi odgovorili na spekulacije o "zimi veka"
NEMAČKI portali su preplavljeni informacijama o ekstremnoj zimi, ulicama prekrivenim snegom i ekstremnim vremenskim uslovima koji prete zemlji.
23. 10. 2025. u 17:38
ZEMLjOTRES USRED DNEVNIKA: Voditeljka se obratila u strahu: "Nadam se da će biti sve u redu" (VIDEO)
DOK je čitala vesti u noćnom Dnevniku, prekinuo ju je zemljotres...
24. 10. 2025. u 19:43
Komentari (0)