MEDIJI - BLINKEN ŠALJE PORUKE LAVROVU PREKO IZRAELSKOG MINISTRA: Kuleba bojkutuje Koena
IZRAELSKI mediji javili su da je američki državni sekretar Entoni Blinken zatražio od izraelskog ministra spoljnih poslova Elija Koena da prenese poruku ruskom ministru spoljnih poslova Sergeju Lavrovu.
Foto Tanjug/AP
- Blinken je juče tražio od Koena da prenese poruke Lavrovu, ali nije rekao o čemu se radi - navodi se u saopštenju „Tajms of Izrael“ pozivajući se na izraelskog diplomatu.
Kako navodi list, Kijev je želeo da Koen prvo pozove svog ukrajinskog kolegu Dmitrija Kulebu.
- Sada... postoji mogućnost da Kuleba odbije da razgovara sa Koenom u doglednoj budućnosti - javljaju izraelski mediji.
Rusko Ministarstvo spoljnih poslova saopštilo je da su Lavrov i Koen razgovarali telefonom. Tom prilikom, ministri su izrazili spremnost da zajedno rade na jačanju bilateralne saradnje.
(Sputnjik)
Preporučujemo
NETANJAHU PRELOMIO: Izrael više neće javno govoriti o situaciji u Ukrajini
02. 01. 2023. u 20:14
KISINDžER OTVORENO PRIZNAO: Kolektivni Zapad predvođen SAD je u ratu sa Rusijom
28. 12. 2022. u 19:14
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
JOVANIN NOVI DEČKO: Sportista, biznismen, sin jugoslovenskog rekordera (FOTO)
VODITELjKA Jovana Jeremić već neko vreme uživa u ljubavi sa bokserom Milošem Stojanovićem Tigrom, sinom jugoslovenskog kikboksera Gidre koji je postavio svetski rekorder.
04. 12. 2025. u 12:31
Komentari (0)