"MI SVOJE NE OSTAVLJAMO" Oslobođeno 200 ruskih vojnika iz zarobljeništva (VIDEO)
LIDER Čečenije Ramzan Kadirov objavio je da je oko 200 ruskih vojnika vraćeno iz ukrajinskog zarobljeništva u decembru 2022. godine zahvaljujući nedvosmislenom stavu ruskog predsednika Vladimira Putina "mi svoje ne ostavljamo".
Foto: Printskrin/Telegram
Pod "svoji" se misli na svakog pojedinačnog stanovnika Ruske Federacije.
- Uz aktivnu pomoć Ministarstva odbrane Ruske Federacije, predsednika Državne dume Ruske Federacije Vjačeslava Volodina, koji nadgleda rad poslanika u ovom pravcu, u decembru prošle godine uspeli smo da oslobodimo oko 200 ruskih vojnika - napisao je Kadirov na Telegramu.
Prema njegovim rečima, gubernator Belgorodske oblasti Vjačeslav Gladkov je svakom od njih obezbedio odeću, hranu i sve što je potrebno.
Poslednja razmena obavljena je 31. decembra prošle godine. Kako je tada saopštilo Ministarstvo odbrane Ruske Federacije, kao rezultat pregovaračkog procesa, sa teritorije pod kontrolom kijevskog režima vraćena su 82 ruska vojnika, koji su u zatočeništvu bili u životnoj opasnosti.
(RT Balkan)
Preporučujemo
RAT U UKRAJINI: Francuska će poslati laka borbena vozila Ukrajini; Guteres spreman da posreduje u sukobu
04. 01. 2023. u 07:03 >> 00:59
HRVATSKOJ STIGLA PORUKA IZ IZRAELA: Potpuno prekinite diplomatske odnose sa Teheranom
AMBASADOR Izraela u Hrvatskoj Gari Koren pozvao je zvanični Zagreb da prekine diplomatske odnose s Teheranom i sprovede bezbednosne provere osoblja iranskog diplomatskog predstavništva u Hrvatskoj jer bi, kaže, među njima moglo biti "špijuna" Revolucionarne garde koja se u EU smatra terorističkom organizacijom.
06. 03. 2026. u 09:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)