"NAMEĆU NEOLIBERALNE VREDNOSTI": Patrušev opleo po zapadnim zemljama - Ne primećuju da ostaju u manjini
ZAPADNE zemlje su u manjini pošto je svet umoran od njihove politike pretnji i sile, izjavio je sekretar ruskog Saveta bezbednosti Nikolaj Patrušev.
Foto: Printskrin
Patrušev je u intervjuu veb-sajtu "aif.ru" naglasio da je "ljudski potencijal daleko od iscrpljenog", iako međunarodne korporacije nameću neoliberalne vrednosti koje su kontradiktorne ljudskoj prirodi.
- Postoje strukture koje su dizajnirane da utiču na ovu sutuaciju na pozitivan način. To su UN i Savet bezbednosti UN - rekao je Patrušev i dodao da sve popularnije postaju Šangajska organizacija za saradnju, BRIKS i ASEAN, preneo je TASS.
On je dodao da Zapad nije zainteresovan za efikasni rad ovih organizacija.
- Anglosaksonci opsesivno pokušavaju da nametnu svetskoj zajednici uverenje da su ove institucije nevažne i da treba živeti po njihovim pravilima - rekao je Patrušev.
On je dodao da oni koji se ne slažu sa hegemonijom Zapada bivaju "označeni kao nemirne države", "terorističke države" ili kao "zemlje koje ugrožavaju nacionalnu bezbednost".
- Istovremeno, zapadne zemlje ne primećuju da postepeno ostaju u manjini, zato što se svet već umorio od strategije sile i pretnji koju oni koriste - izjavio je Patrušev.
BONUS VIDEO: BOŽIĆ U UKRAJINI: Obeležavanje velikog praznika u Odesi
Preporučujemo
NATO I EU POTPISUJU NOVU DEKLARACIJU: Jačanje saradnje zbog sukoba u Ukrajini
09. 01. 2023. u 21:44
PALA PRODAJA PUTNIČKIH VOZILA: Skoro 60 odsto manje kupljenih automobila u Rusiji
09. 01. 2023. u 16:39
ERDOGAN PROGOVORIO O TABU TEMI: Trgovci oružjem zarađuju na situaciji u Ukrajini
09. 01. 2023. u 15:19
"PA HAJDE DA PRODUŽIMO ZADOVOLjSTVO" Zaharova uputila misterioznu poruku Zapadu
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova izjavila je danas da su zapadne zemlje zabrinute zbog toga kakva bi još nova ispitivanja oružja Rusija mogla da sprovede nakon demonstracije rakete "Burevestnik".
01. 11. 2025. u 19:52
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
"NIJE ZASLUŽILA DA JOJ SE OVO DESI": Milša kroz suze o Miri Banjac i njenoj tragediji - jednu rečenicu koleginice pamtiće zauvek
GLUMICA Milica Milša ne krije da su ona i njen suprug, Žarko Jokanović, učinili sve da Miru Banjac vrate na scenu posle velike porodične tragedije koja ju je zadesila.
02. 11. 2025. u 10:23
Komentari (2)