IZ KREMLJA PORUČILI: Ukrajina i Zapad cinično reagovali na božićno primirje
KREMLj je saopštio danas da su Ukrajina i Zapad reagovali "cinično" na predlog o prekidu vatre na 36 časova koji je uputio ruski predsednik Vladimir Putin povodom pravoslavnog Božića.
Foto: Profimedia
- Dobili smo ciničnu reakciju od Kijeva i brojnih zapadnih lidera - rekao je novinarima portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Rusija je saopštila da je prekid vatre predložen iz humanitarnih razloga, da bi pravoslavni hrišćani mogli da proslave Božić, piše Rojters.
Ukrajina tvrdi da su ruske snage granatirale desetine položaja duž linije fronta u subotu, 7. januara, kada je prekid vatre trebao da stupi na snagu.
BONUS VIDEO: NAJUBOJITIJI BROD NA SVETU: Zaplovila fregata "Admiral Gorškov" naoružana "cirkon" projektilima
Preporučujemo
PUTIN OSTAVIO SEBI PROSTOR ZA TVRĐI STAV: Rusija razmatra korake odmazde
29. 12. 2022. u 17:05
PESKOV NAJAVIO REAKCIJU MOSKVE: Uspostavljanje gornje cene gasa neprihvatljiva
19. 12. 2022. u 19:08
ŠTA SPREMAJU BRITANCI NA BALKANU: Specijalac održao sastanak sa vojim liderima Albanije, Crne Gore, BiH, Makedonije i Prištine
SPECIJALNI izaslanik Velike Britanije za Zapadni Balkan Karen Pirs organizovala je sastanak sa vojnim liderima Albanije, Crne Gore, Severne Makedonije, BiH i samoproglašenog Kosova, koje je predstavljao zamenik komandanta KBS-a general-major Enver Čikaći.
13. 11. 2025. u 15:48
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
PERSONA NON GRATA: "Tijana, šta će Tompson na tvom koncertu?"
"Pa, nikad se ne zna..."
12. 11. 2025. u 11:04
Komentari (0)