NALAZIMO SE U KRITIČNOM TRENUTKU: Bajden se obratio građanima
PREDSEDNIK SAD Džozef Bajden održao je danas propoved na nedeljnoj službi u crkvi Ebenezer u Atlanti, povodom obeležavanje godišnjice života i nasleđa borca za ljudska prava Martina Lutera Kinga mlađeg.
Foto: Tanjug/AP Photo/Carolyn Kaster
Bajden je bio prvi predsednik SAD koji je održao govor na toj manifestaciji, preneo je Rojters.
Bajden je govorio u Baptističkoj crkvi Ebenezer na poziv njenog pastora, demokratskog senatora Rafaela Vornoka koji je nedavno pobedio na izborima, kao prvi afro-američki senator iz Džordžije.
Bajden je poručio građanima SAD da se ugledaju na lik i delo Martina Lutera Kinga kako bi prevazišli podele, ekstremizam i rasne nepravde, prenosi Rojters.
- Činjenica je da ja ovde stojim u kritičnom trenutku za Sjedinjene Države i svet po mom mišljenju. Moramo da izaberemo zajednicu umesto haosa. Hoćemo li mi ljudi izabrati ljubav umesto mržnje? Ovo su pitanja našeg vremena i razlog zašto sam ovde - rekao je Bajden.
Bajden je istakao da se King borio za jednankost i da je njegova misija bila duhovna i moralna.
- Moja poruka naciji ovog dana je da idemo napred. Idemo zajedno - rekao je Bajden.
Mnogi predsednici, uključujući Bajdena, posetili su crkvu Ebenezer u prošlosti, kako bi odali počast Kingu, obično tokom proslavljanja praznika Martina Lutera Kinga u vreme njegovog rođendana, ali je Bajden je prvi koji je govorio sa propovedaonice na redovnoj nedeljnoj službi, navodi Rojters.
BONUS VIDEO: SNIMAK OŠTEĆENOG KRIMSKOG MOSTA IZ VAZDUHA - Radovi na sanaciji traju 24 sata
PUTINOV SPECIJALAC: Gotovo je sa Grenlandom, neka se spremi Kanada?
SJEDINjENE Američke Države su već odlučile o sudbini Grenlanda, da li je na redu Kanada, zapitao se Kiril Dmitrijev, specijalni predstavnik ruskog predsednika Vladimir Putina za investiciono-ekonomsku saradnju sa inostranstvom.
06. 01. 2026. u 12:49
BRITANCI TVRDE: Ovo je Trampov plan za Grenland, pogledajte šta nudi američki predsednik
SJEDINjENE Američke Države žele da ponude Grenlandu sporazum o slobodnom pridruživanju, sličan onom koje Vašington ima sa pojedinim malim državama u Tihom okeanu, saznaje Ekonomist.
06. 01. 2026. u 14:39
KAKO IZGLEDA ŽIVOT U NAJHLADNIJEM MESTU NA SVETU? Selo u kojem se automobili ne gase, telefoni ne rade, a deca idu u školu na –50°C
PROSEČNA temperatura u gradu zimi pada na -58 stepeni Celzijusa...
07. 01. 2026. u 18:20
Komentari (0)