STIŽE NOVA TURA POMOĆI DO KRAJA SEDMICE: SAD prilagođavaju pakete i "ugađaju" Ukrajini
SAD mogle bi da do vikenda predstave novi paket pomoći Ukrajini u koji bi bila uključena i isporuka oružja, izjavio je koordinator za strateške komunikacije u američkom Državnom savetu bezbednosti Džon Kirbi.
FOTO: AP/Tanjug
- Pretpostavljam da ćete i ponovo čuti da iz SAD stižu dodatni paketi bezbednosne pomoći, oružje i kapaciteti za Ukrajinu - verovatno krajem ove sedmice - rekao je Kirbi za Si-En-En.
On nije otkrio precizne detalje o tipu oružja koje bi moglo da bude isporučeno Ukrajini, na primer da li će SAD poslati borbene tenkove, pišu RIA Novosti.
- Nastavićemo da moduliramo ove pakete tako da budu najprikladniji za ono što je Ukrajini potrebno i ako to ne možemo da obezbedimo, radimo sa drugim saveznicima i partnerima da vidimo da li oni to mogu - dodao je Kirbi.
SAD su 6. januara najavile do sada najveći paket vojne pomoći Ukrajini u vrednosti od 3,75 milijardi evra. Paket, između ostalog, uključuje borbena vozila "bredli", projektile zemlja-vazduh, artiljerijske haubice i laka vozila otporna na mine.
BONUS VIDEO: RUSI PONOVO VOZE "MOSKVIČ": Novi model legendarnog brenda u prodaji u salonima u Moskvi
Preporučujemo
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)