KLIČKO ODLIKOVAO BORISA DŽONSONA: Bivši premijer Britanije postao počasni građanin Kijeva (FOTO)
GRADONAČELNIK Kijeva Vitalij Kličko sastao se u Davosu sa bivšim britanskim premijerom Borisom Džonsonom. O tome je pisao na svom Telegram kanalu.
Foto: Profimedia
Kličko je istakao da je Džonsonu uručio nagradu - titulu počasnog građanina Kijeva, koju mu je Gradsko veće dodelilo krajem novembra 2022. godine.
- Boris je u više navrata posetio ukrajinsku prestonicu, kako u mirno doba tako i u najdramatičnije vreme naše borbe protiv ruskog agresora. Kao što je britanski premijer Džonson učinio sve što je bilo moguće da pomogne Ukrajini . I nastavlja da nas podržava i ubeđuje civilizovani svet u potrebnu podršku - napisao je Kličko.
On je naglasio da je sastanak održan u Ukrajinskom domu.
Kličko je ranije saopštio da je gradsko veće odobrilo odluku da se bivšem britanskom premijeru Borisu Džonsonu dodeli zvanje počasnog građanina.
Ruski predsednik Vladimir Putin je 24. februara saopštio da je odlučio da sprovede vojnu specijalnu operaciju za zaštitu Donbasa kao odgovor na zahtev za pomoć šefova LNR i DNR.
Odluka o sprovođenju operacije bila je povod za nove sankcije protiv Rusije od strane SAD i njenih saveznika, prenela je Gazeta.
BONUS VIDEO: ZA JAČU KONTROLU RUSIJE - Novi NATO "avaksi" sleteli na aerodom u Rumuniji
VUČIĆ RASTURIO MILANOVIĆA! Predsednik Srbije ga razmontirao u paramparčad
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da podržava odluku predsednika Hrvatske Zorana Milanovića da otkaže skup Brdo Brioni u maju jer mu, kako je istakao, tamo nije mesto, kao i da mu je mnogo važnije da ode i položi cvet u Jasenovcu.
30. 03. 2026. u 18:31 >> 18:44
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (1)