NETANIJAHU ŠALJE ORUŽJE KIJEVU? Izrael razmatra isporuku Ukrajini sistema "Gvozdena kupola"
IZRAEL razmatra mogućnost da preda Ukrajini sisteme PVO "Gvozdena kupola", izjavio je premijer zemlje Benjamin Netanijahu u intervjuu televiziji Si-En-En.
Foto: Printscreen
-Sigurno to razmatram, rekao je on.
Prema rečima političara, SAD su već poslale kijevskim vlastima veći deo municije koja se ranije nalazila u Izraelu.
"To je odluka Amerike", objasnio je premijer Izraela.
On je istakao da Izrael ne želi vojnu konfrontaciju sa Rusijom.
„Ja ne želim da stupim u novu rusko-izraelsku konfrontaciju i niko to ne želi“, rekao je Netanijahu.
Prema njegovim rečima, Izrael ima kompleksne odnose sa Rusijom, s obzirom na to da na granici sa Sirijom izraelski i ruski avioni lete jedan pored drugog na minimalnom rastojanju.
„Izraelu je potrebna sloboda delovanja u vazduhu. I ta sloboda bi mogla da nas dovede do konfrontacije sa ruskim pilotima. Voleo bih da se to ne dogodi“, podvukao je izraelski premijer.
sputnikportal.rs
Preporučujemo
RUSKE DIPLOMATE UPOZORAVAJU: Zapadne zemlje stvaraju rizik od sukoba nuklearnih sila
01. 02. 2023. u 20:10
VAGNER POBEDIO MOCARTA? Američka plaćenička grupa prestala da “obučava” ukrajinske trupe
01. 02. 2023. u 18:49
NI POLjACI NE DAJU AVIONE: Kijev u problemu, saveznici otkazuju traženu pomoć
01. 02. 2023. u 18:34
NEMAČKI MINISTAR ODBRANE JURI NA LEOPARDU 2: Kada će početi i kakava će biti obuka ukrajinskih snaga (VIDEO)
01. 02. 2023. u 18:04 >> 18:21
SUMNjA SE DA JE OVAJ ČOVEK SA ESTRADE NARUČIO NAPAD NA ČOLINU KUĆU: Bili prijatelji i saradnici (FOTO)
JEDAN pravac istrage upućuje na poznato ime sa estrade, čeka se prikupljanje svih dokaza.
03. 02. 2026. u 16:49
"PRIŠTINSKA ADMINISTRACIJA UBRZANO ČISTI POKRAJINU OD SRBA" Hitno se oglasilo rusko Ministarstvo spoljnih poslova - "To je licemerno!"
KORISTEĆI uspeh na nedavnim parlementarnim izborima, prištinska administracija forsira čišćenje pokrajine od srpskog stanovništva, saopšteno je iz Ministarstva spoljnih poslova Rusije.
04. 02. 2026. u 13:32
AMERIKANKA IZ "LEPIH SELA": "Srbi su bili svetski neprijatelji broj jedan, zlikovci - ali ne i za mene"
FILM "Lepa sela lepo gore" Srđana Dragojevića važi za jedno od najboljih i najvoljenijih ostvarenja naše kinematografije.
04. 02. 2026. u 10:52
Komentari (1)