DOBITNIK PULICEROVE NAGRADE: Amerika „pucala sebi u nogu“ dizanjem u vazduh ruskog gasovoda
AMERIČKI novinar Sejmur Herš smatra da su SAD „pucale sebi u nogu“ dizanjem u vazduh ruskog gasovoda „Severni tok“.
Foto AP
-Pucali ste sebi u lijevu nogu bez ikakvog razloga. Da, pucali smo sebi u nogu. Da, to je glupost koja se ne može razumeti. Da, to je zločin. Mislim da je u Beloj kući definitivno prisutan veliki stepen gluposti, rekao je Herš u intervjuu za Radio Var Nerd.
On je objasnio da su Evropljani, ostavši bez ruskog gasa, prinuđeni da traže alternative u vidu obnovljivih izvora energije, a to je oblast u kojoj je Kina posebno uspešna.
U intervjuu koji traje skoro sat vremena, Herš je takođe rekao da je predsednik Džo Bajden zainteresovan za sukob u Ukrajini.
Foto: Ekspresen
-Ne pitajte me zašto predsednici žele rat. Mislim da je to dobro za rejting. Samo ne znam, zašto je Bajden toliki ulog stavio na to da pokaže Rusima... da možemo da se suprotstavimo Rusiji, rekao je on.
Dobitnik Pulicerove nagrade ranije je objavio istraživački članak u kojem je optužio američku administraciju i norveške vlasti za organizovanje sabotaže na gasovodima kojim su zaustavljene isporuke gasa iz Rusije u Nemačku i druge evropske zemlje.
Heršovo istraživanje, koje je objavio na sopstvenom blogu, američki mediji su uglavnom ignorisali, a američke vlasti su ponovile da nemaju nikakve veze sa prošlogodišnjim eksplozijama na ruskim gasovodima.
sputnikportal.rs
BONUS VIDEO - TENKOVSKI MANEVRI U LENjINGRADSKOM REGIONU:Posade u ruskim tenkovima T-90M vežbaju gađanje u pokretu
Preporučujemo
AMERIČKE TAJNE OPERACIJE: "Dobri momci" iz Vašingtona izvodili su akcije širom sveta
11. 02. 2023. u 21:49
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RUSIJA SE HITNO OGLASILA O SRBIJI: Peskov komentarisao odnos Moskve i Beograda
RUSIJA i Srbija imaju partnerstvo koje omogućava Moskvi i Beogradu da razgovaraju o najhitnijim pitanjima, ali Srbija bira svoj put razvoja, izjavio je Dmitrij Peskov, portparol ruskog lidera.
05. 06. 2026. u 11:49
NEMAČKA HITNO POZVALA RUSIJU: Putine, vreme je...
MINISTAR spoljnih poslova Nemačke, Johan Vadeful, pozvao je ruskog predsednika, Vladimira Putina, da pokrene pregovore o miru u Ukrajini uz učešće Evrope, prenose nemački mediji.
05. 06. 2026. u 09:53
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (1)