ŠTA SE DANAS DEŠAVALO NA NEBU IZNAD MOLDAVIJE? Novi detalji uzbune - detektovan je objekat, nisu mogli da ga presretnu
RAZLOG za privremenu zabranu letova iznad Moldavije danas je bila neidentifikovana letelica koja je ličila na meteorološki balon.

Foto: Profimedia/Ilustracija
To je danas saopštio Resor za civilno vazduhoplovstvo Moldavije pozivajući se na podatke republičkog Ministarstva odbrane.
- Prema podacima Ministarstva odbrane, u 12.30 u vazdušnom prostoru Republike Moldavije u blizini grada Soroka detektovan je neidentifikovani leteći objekat male veličine, sličan meteorološkom balonu. Uzimajući u obzir vremenske prilike i nemogućnost osmatranja i identifikacije objekta, kao i putanju njegovog leta, a imajući u vidu bezbednost građana, doneta je odluka o privremenom zatvaranju vazdušnog prostora zemlje.
Zabrana je bila na snazi do 14:46.
Trenutno se letovi u vazdušnom prostoru zemlje odvijaju u "bezbednim uslovima", saopštava resor.
Kasnije su, zbog neidentifikovanog meteorološkog balona, dva lovca rumunskog vazduhoplovstva podignuta u nebo.
Kako je saopštilo Ministarstvo odbrane Rumunije, piloti nisu potvrdili prisustvo vazdušnog cilja ni vizuelno ni putem radara.
BONUS VIDEO: EKSKLUZIVNI SNIMCI - Pogledajte kako izgleda podzemna baza iranskog ratnog vazduhoplovstva
Preporučujemo

"PUTIN JE NAPRAVIO DVE STRATEŠKE GREŠKE": Šta su "otkrili" američki generali i šef NATO
14. 02. 2023. u 18:49

LUKAŠENKO SE SPREMA ZA NOVE PRETNjE: Potpisao "Dekret 40", evo šta je u pitanju
14. 02. 2023. u 17:07

SKANDAL U SKOPLjU DOK ZEMLjA PLAČE ZA 60 MRTVIH: "Sramota i besčašće, ovo nisam dozvolio, niti ću ikada dozvoliti" (VIDEO)
DIREKTOR Sportskog centra „Boris Trajkovski“ u Skoplju objavio je snimak ispred sale, gde je, prema njegovim rečima, održan drift događaj sa 300 vozila, iako je organizator prijavio da je u pitanju snimanje spota. Tom prilikom, došlo je do desetak sudara i pričinjena je šteta.
17. 03. 2025. u 07:57

RODITELjI POGINULE DECE FORMIRALI ŽIVI ŠTIT: Ne dozvoljavaju da se tela odnesu na obdukciju
RODITELjI koji su u požaru izgubili svoju decu u diskoteci "Puls" u Kočanima ne dozvoljavaju da se tela nastradalih odnesu na dodatnu obdukciju u Skoplje, tražeći da im se odmah predaju kako bi pripremili sahrane, javlja Plusinfo.
16. 03. 2025. u 19:40

CECA U ARKANOVOM RODNOM MESTU: Obuzele je naročite emocije
PEVAČICA Ceca Ražnatović, sinoć, 15. marta, priredila je spektakularan koncert pred punom halom u Brežicama, u Sloveniji.
16. 03. 2025. u 13:17
Komentari (1)