"SPREMAN SAM DA SE BORIM UZ RUSE" Lukašenko otkrio pod kojim uslovom bi izdao naređenje od kojeg Zapad strepi
PREDSEDNIK Belorusije Aleksandar Lukašenko izjavio je da bi svojoj vojsci naredio da se bori uz Rusiju samo u slučaju da neko izvrši napad na belorusku teritoriju, javila je Belta.
Foto: Profimedia/Ilustracija
Lukašenko, koji je u više navrata odbacio navode Kijeva i Zapada da bi njegova zemlja mogla biti uvučena u rat sa Ukrajinom na strani Rusije, rekao je da planira da se sutra sastane sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom.
- Spreman sam da se borim uz Ruse sa teritorije Belorusije samo u slučaju da barem jedan vojnik dođe na belorusku teritoriju kako bi ubijao moj narod. Ukoliko izvrše agresiju na Belorusiju, odgovor će biti najoštriji i rat će primiti sasvim drugačiju prirodu - istakao je Lukašenko.
Zapad je zabrinut da se Minsk priprema za aktivnu ulogu u sukobima u Ukrajini pogotovo zbog zajedničkih vojnih aktivnosti i vežbi Rusije i Belorusije.
BONUS VIDEO: Naoružan krenuo na skup protiv Vučića
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
ĐAK NASMEJAO SRBIJU: Evo kako je na kontrolnom odgovorio na pitanje o nazivu naše HIMNE: "Detetu bih dao DESETKU"
GREŠKE iz školskih svezaka ponekad umeju da izmame najšire osmehe, što potvrđuje i situacija u kojoj se našao jedan mališana iz Srbije. Sve je počelo kada je njegova mama na internetu podelila njegove odgovore sa kontrolnog zadatka iz predmeta Svet oko nas. Jedan od njih oduševio je korisnike društvenih mreža.
05. 12. 2025. u 11:27
Komentari (2)