PUTIN SPREMA NOVI RAT? Stoltenberg otkrio kakve će mere preduzeti NATO
GLAVNI šef NATO-a Jens Stoltenberg govorio je nakon Džoa Bajdena i rekao da je "tako zadovoljan i tako impresioniran" "izvanrednim vođstvom" američkog predsednika.

Foto: Profimedia/Printskrin
Bajdenova poseta Kijevu poslala je jasnu poruku nepokolebljive podrške Ukrajini i američke "čvrste predanosti sigurnosti Evrope", rekao je Stoltenberg.
Rekao je i da se Vladimir Putin "priprema za novi rat" i da NATO saveznici moraju održati i pojačati podršku Ukrajini.
- Moramo dati Ukrajini ono što joj je potrebno da prevlada - pozvao je Stoltenberg.
- Ne znamo kada će rat završiti, ali kada završi, moramo osigurati da se istorija ne ponovi. Videli smo rusku agresiju tokom mnogo godina - Gruziju 2008., Krim i Donbas 2014., a zatim potpunu invaziju na Ukrajinu prošle godine. Ne možemo dopustiti Rusiji da nastavi da ugrožava evropsku sigurnost. Moramo prekinuti krug ruske agresije. NATO saveznici nikada nisu bili ujedinjeniji - izjavio je Stoltenberg.
BONUS VIDEO: VEŽBE U RATNIM USLOVIMA - Posade ruskih tenkova T-80BVM vežbaju gađanje
(Alo)

RUSKI AVIONI UŠLI U DRŽAVU NATO, ZADRŽALI SE 12 MINUTA: "Ovo je neprihvatiljvo i neviđeno brutalno"
TRI ruska borbena aviona MIG-31 ušla su danas u estonski vazdušni prostor u oblasti ostrva Vajndlo bez dozvole i ostala u estonskom vazdušnom prostoru skoro 12 minuta, preneo je estonski portal "Err.ee".
19. 09. 2025. u 17:00

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

"POČIVAJ U MIRU": Cukić neutešan - oprostio se od istaknutog muzičara
DOMAĆA muzička scena ostala je bez Predraga Bate Jakovljevića, istaknutog bubnjara i člana nekoliko značajnih domaćih bendova.
20. 09. 2025. u 20:02
Komentari (4)