JEDNA POLITIZOVANA "BALONSKA FARSA": Kina tvrdi da Amerika preteruje sa reakcijama
PRETERANA reakcija Amerike na kineski civilni meteorološki vazdušni balon, koji je ušao u vazdušni prostor SAD zbog više sile, izazvala je međunarodnu senzaciju i otkrila ironiju hiperagresivne američke politike prema Kini, javljaju kineski mediji.

FOTO: AP/Tanjug
Nakon što su SAD oborile ovaj balon, američka vojska je oborila više manjih balona.
Američki mediji su često propagirali navodnu vezu između ovih neidentifikovanih objekata i Kine, podseća Kineski međunarodni radio.
Bivši zaposleni američke Nacionalne bezbednosne agencije Edvard Snouden je čak doveo u pitanje odluku Bele kuće da potroši 400.000 dolara u ispaljenim raketama na balone ukupne vrednosti 12 dolara.
- Ova preterana reakcija ne samo da je izazvala međunarodnu senzaciju, već je otkrila i ironiju hiperagresivne, ali navodno politički korektne američke politike prema Kini - ističe kineski radio.
BONUS VIDEO: TUŽNA SLIKA IZ SVEMIRA: Satelitski snimci lokacija u Turskoj u blizini epicentra zemljotresa
Preporučujemo

TRKA SE NASTAVLjA, ALI NE BI TREBALO DA SE PRETVORI U KONFLIKT: Bajden zapretio Kini
17. 02. 2023. u 08:22

NEZAPAMĆENA GLUPOST NA FRONTU: Ukrajinski vojnik ušao u kuću koju drže ruske snage samo zbog jedne stvari
BORAC ukrajinskih oružanih snaga greškom je ušao u kuću u donjeckoj Novoolenovki, koju su zauzeli ruski vojnici, nakon čega je zarobljen, rekao je danas pripadnik ruskog 33. motostreljačkog puka grupe snaga Centar Murat Gadžikurbanov.
22. 05. 2025. u 21:27

JOKIĆ ĆE I GRATI ZA SRBIJU NA EVROBASKETU? Bićemo sila na Evropskom prvenstvu, ovo je potvrda!
Polako se klupska košarkaška sezona privodi kraju i fokus se prebacuje na predstojeći Evrobasket gde bi mogao da zaigra i Nikola Jokić!
22. 05. 2025. u 22:47 >> 22:47

Ceca odgovorila na optužbe Hanke Paldum
PEVAČICA Hanka Paldum nedavno je optužila koleginicu Svetlanu Cecu Ražnatović da joj je bez pitanja uzela pesme.
22. 05. 2025. u 11:07
Komentari (0)