"USTAO IZ MRTVIH" NA SOPSTVENOJ SAHRANI: Telo izvukli iz ruševina, porodica i doktori zanemeli od šoka (FOTO)
NAKON što je razorni zemljotres pogodio Tursku i Siriju 6. februara, poginulo je više desetina hiljada ljudi, a mnogi su ostali živi zakopani ispod ruševina.
FOTO: AP/Tanjug
Ali jedna priča iz Sirije nakon razornog potresa sve je ostavila u čudu. Navodno muškarac po imenu Ahmed al-Magribi, stanovnik Sirije, bio je u gradu Ataribu u Siriji u trenutku kada je grad pogodio zemljotres.
- Bio je mrtav i njegovo telo je ostalo ispod ruševina, ali se posle dva dana navodno vratio u život. Njegovo telo je izvađeno iz ruševina, a lekari su ga držali u hladnjači dva dana kako bi porodica mogla da ga identifikuje. Prilikom identifikacije je ustanovljeno da je to Ahmed - pišu mediji.
Porodica je telo odnela na groblje da bi ga sahranila, ali je tamo odjednom njegovo srce navodno počelo da kuca i telo je počelo da se mrda. Članovi porodice su bili šokirani kada su videli ovaj prizor i Ahmed je ponovo primljen u bolnicu.
Doktori su takođe ostali u šoku kada su videli Ahmedovo stanje. Kako navodi Daily Star, rekli su da je Ahmed jedan od retkih kome je srce prestalo i ponovo počelo da kuca.
U razornim potresima u Turskoj i Siriji poginulo je oko 50 hiljada ljudi, dok je više od milion ljudi zadobilo povrede.
U ove dve zemlje 6. februara 2023. godine dogodio se zemljotres jačine 7,8 stepeni Rihtera. Ubrzo nakon toga, zemljotres jačine 7,6 stepeni Rihterove skale pogodio je istu oblast, i tom prilikom izazvao je dodatnu štetu.
(SD)
BONUS VIDEO:
TUŽNA SLIKA IZ SVEMIRA: Satelitski snimci lokacija u Turskoj u blizini epicentra zemljotresa
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
HOROR U HRVATSKOJ: Svi se hvatali za glavu, Amerikanac jedva ostao živ (FOTO/VIDEO)
STRAŠNE scene viđene su u komšiluku na košarkaškoj utakmici.
13. 03. 2026. u 19:25 >> 19:26
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (0)