SITUACIJA SVE GORA: Bundesveru neće biti dovoljne dodatne pare koje je najavio Šolc
ISPORUKE naoružanja Ukrajini snažno su uticale na nivo borbene gotovosti Bundesvera, piše Bild, pozivajući se na reči šefa nemačkog vojnog sindikata Andrea Vustnera.

Nemački vojnici / Foto EPA
Naivno je verovati da će se sukob u Ukrajini okončati ove godine, rekao je Vustner. Prema Vustneru, "Moskva će nastaviti da pokušava da destabilizuje Evropu".
Vustner smatra da, s obzirom na trenutnu situaciju, Nemačka treba da nastavi da podržava Ukrajinu, kao i da izgradi sopstveni odbrambeni potencijal. Istovremeno, Vustner smatra da bi bez pomoći SAD Ukrajina već izgubila u aktuelnom sukobu, budući da su evropske zemlje dosledno smanjivale svoj odbrambeni potencijal, u velikoj meri oslanjajući se na Vašington.
Osim toga, Vustner napominje da je stanje Bundesvera bilo nezadovoljavajuće i pre početka ukrajinske krize, a sada se situacija pogoršala zbog snabdevanja oružjem.
Vustner je rekao i da Bundesveru neće biti dovoljno dodatnih 100 milijardi evra, čiju je dodelu u februaru prošle godine najavio nemački kancelar Olaf Šolc. Prema Vustneru, u budućnosti će nemačkoj vojsci biti potrebno oko 300 milijardi evra.
Preporučujemo

RAT U UKRAJINI: Maljar - Teška situacija, Rusi koriste taktiku iscrpljivanja i uništenja; Bahmut u kotlu (MAPA)
27. 02. 2023. u 07:25 >> 03:52

"BIO SAM ALKOHOLIČAR I SILOVATELj" Uloga zbog koje Bandović nije spavao dve noći
27. 02. 2023. u 09:41

ŠPANIJA PROGLASILA VANREDNO STANjE
MINISTARSTVO unutrašnjih poslova Španije proglasilo je vanredno stanje nakon današnjeg nestanka struje.
28. 04. 2025. u 21:32

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

ZVANIČNO KRAJ: Kome je pripao dvorac u Beču? Razveli se Toni i Dragana
PEVAČICA Dragana Mirković i biznismen Toni Bijelić zvanično su se razveli nakon 25 godina brak.
30. 04. 2025. u 12:32
Komentari (0)