AMERIKA NUDI RADNICIMA AERODROMA: Briga o deci, besplatni ajfoni i kola
AVIO-INDUSTRIJA u Severnoj Americi pokušava da privuče radnike time što im obećava vrtiće za decu, jeftiniji prevoz i besplatne ajfone, jer na tržištu početničkih poslova za koje nisu potrebne posebne veštine, takve radnike uzimaju kompanije kao što je Amazon, piše Glas Amerike (VOA).
Foto: Piksabej
Manjak radnika koji bi prenosili kofere ili radili u korisničkom servisu doveo je do stvaranja velikih redova i kašnjenja kofera usred prošlogodišnje letnje sezone, čime je ugrožen i oporavak industrije od kovida, a stvorila se pojačana inicijativa da se privuče nova radna snaga.
-Aerodromi nalaze sve više načina u pokušajima da privuku, zadrže i obuče ili unaprede radnike, izjavio je Tomas Romig, potpredsednik kompanije koja se bavi poslovanjem aeorodroma Airports Council International (ACI World), navodeći kao primer vrtiće.
ACI, u čijem članstvu se nalaze aerodromi širom sveta, priprema preporuke kako da poslovi u tim objektima, koji rade 24 sata van grada, budu prijemčiviji za zaposlene.
Prema pisanju VOA, deo problema za avio-industriju je što male plate i naporan posao otežavaju da zaposleni na aerodromima ostanu na poslu, što je pogoršano tokom pandemije i sada kada je stopa nezaposlenosti na najnižem nivou u istoriji.
U SAD je stopa nezaposlenosti najniža u poslednje 53 godine, a američka avio-industrija se oporavila i porasla je u odnosu na nivo pre pandemije, ali je potrebna radna snaga da bi i dalje rasla, navodi VOA.
Olakšice na poslu su neophodne pošto je prosečna plata zaposlenih na američkim aerodromima nešto ispod 18 dolara na sat, što je daleko ispod onoga što plaća Amazon, koji daje skoro 33 dolara na sat, prema podacima ZipRecruiter, dodaje Glas Amerike.
Preporučujemo
ZELENSKI PRETI I AMERIKANCIMA: Ili nastavite da nas podržavate ili rizikujete geopolitičku irelevantnost
26. 02. 2023. u 00:17 >> 02:25
KATASTROFA U VAŠINGTONU: Tramp odobrio vanredno stanje
AMERIČKI predsednik Donald Tramp odobrio je deklaraciju vanrednog stanja za Vašington kako bi savezne vlasti pomogle pri sanaciji kanalizacione katastrofe koja je počela prošlog meseca.
22. 02. 2026. u 13:41
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (0)