NEMAČKI POSLANIK POTVRDIO: "Berlinu je potpuno jasno da su saveznici izvršili sabotažu Severnog toka"
POSLANIK Bundestaga Štefen Kotre izjavio je da Nemačka ne dobija dovoljno informacija od svojih saveznika o sabotaži Severnog toka i da ne sprovodi transparentnu istragu.

Foto AP
- Istraga nije transparentna, niti se sprovodi uz odgovarajući trud. Razlozi su očigledni - prvo je za ovo naglas optuživana Rusija, a onda se sve smirilo. Sada je predstavnicima nemačke vlade jasno da bi samo saveznici mogli da izvrše ovaj teroristički akt - rekao je Kotre za TASS.
Prema njegovim rečima, vlada Nemačke ne čini ništa po tom pitanju što Norveška, Švedska i Danska ne dele sa njom nikakve informacije.
Prema Kotreu, mediji su u ovoj situaciji postali "glas savezne vlade".
- Najveći teroristički akt protiv infrastrukture Nemačke trebalo je da privuče pažnju ogromnog broja novinara. Trebalo je da se bave istraživačkim novinarstvom u celini, ali se od toga ništa nije dogodilo - naglasio je nemački političar.
Juče je šef spoljnopolitičkog odbora Alternative za Nemačku (AfD) i poslanik u Bundestagu Peter Bistron izjavio da Berlin mora da prizna da Amerika nije njegov saveznik ukoliko je izvršila sabotažu Severnog toka kao što navodi američki novinar Simor Herš.
- SAD pružaju "zaštitu", ali sve na štetu nemačkih interesa. Sebično je zanemariti naše interese, zbog toga Nemačka mora da odgovori i da preispita svoju spoljnu politiku prema Sjedinjenim Državama - poručio je Bistron.
(RT)
BONUS VIDEO:
VATRA SA "ADMIRALA GORŠKOVA": Ruska fregata ispaljuje projektile tokom vežbi u Indijskom okeanu

"MEĐUNARODNE GRANICE SE NE SMEJU MENjATI SILOM" Licemerna izjava evropskih lidera - gospodo, a šta je sa Srbijom?!
GRUPA evropskih lidera poručila je danas, nakon samita predsednika SAD i Rusije Donalda Trampa i Vladimira Putina na Aljasci, da će nastaviti da podržava Ukrajinu koja, kako ističu, mora da dobije čvrste bezbednosne garancije i jedina može da odlučuje o svojoj teritoriji.
16. 08. 2025. u 12:35

TRAMP U OGROMNOM PROBLEMU: Veliki peh pred sastanak sa Putinom na Aljasci
PREDSTOJEĆI sastanak između predsednika SAD Donalda Trampa i ruskog predsednika Vladimira Putina u petak na Aljasci dolazi u vreme kada u američkoj administraciji gotovo da nema iskusnih stručnjaka za Rusiju, piše Fajnenšel tajms.
13. 08. 2025. u 11:24

CIFRA - BOLI GLAVA: Koliku penziju prima Berček? Svakog meseca na račun mu ležu DVE SUME
MNOGI kažu da je Aleksandar Berček jedan od najvećih glumaca na ovim prostorima, a on je svoj talenat dokazivao idući iz uloge u ulogu, i iznova pokazujući čari svog glumačkog umeća.
15. 08. 2025. u 13:20
Komentari (1)