BIVŠI ŠEF BRITANSKE DIPLOMATIJE: Otkrio ko u ime Londona odlučuje o isporukama oružja Kijevu
VELIKA Britanija se u vezi s pitanjima isporuke oružja Ukrajini konsultuje sa SAD, glavne odluke se donose u Vašingtonu, izjavio je bivši šef britanske diplomatije Vilijam Hejg ruskim prankerima Vovanu i Leksusu, misleći da razgovara s bivšim predsednikom Ukrajine Petrom Porošenkom.
FOTO: AP/Tanjug
- Oni će se za to odlučiti samo u koordinaciji sa SAD. Velika Britanija uvek istupa u ulozi onoga ko hrabri i bodri SAD, ali Velika Britanija neće promeniti svoju politiku bez SAD, ne usaglasivši je sa SAD. Odnosno, glavne odluke se i dalje usvajaju u Vašingtonu - rekao je Hejg komentarišući moguću isporuku britanskih raketa Ukrajini.
On je dodao da britanski ministri podržavaju isporuku raketa velikog dometa Kijevu, ali da to u svakom slučaju treba da bude usaglašeno s američkom stranom.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: OVAKO RUSI NAVODE DRONOVE KAMIKAZE NA NEPRIJATELjSKE POLOŽAJE: Novi snimak MO Rusije iz borbe
Preporučujemo
SVI ŽELE HIMARS: Kako je rat u Ukrajini podigao tražnju za ovim raketnim bacačem
28. 02. 2023. u 16:46
ZELENSKI BI U EU: Vreme je da se odluči o pokretanju pregovora o članstvu
28. 02. 2023. u 15:54
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Drama u Vašingtonu: Melanija ugledala sporno ime na papiru, pa prebledela - evo šta je zapravo pisao na cedulji
MISTERIOZNI komadić papira izazvao je brojne komentare nakon incidenta sa pucnjavom na večeri Udruženja dopisnika Bele kuće u Vašingtonu.
27. 04. 2026. u 10:00
Komentari (0)