IMENOVAN PRE SAMO 40 DANA, EDUKOVAO SE NA TROMESEČNOM KURSU? Novi detalji o šefu stanice čije su komande dovele do tragedija u Grčkoj
DVA dana nakon kobnog sudara dva voza u Grčkoj u kome je poginulo najmanje 57 ljudi, u četvrtak na videlo izlaze veliki nedostaci i zastarelost mreže, a sindikati su i pre nesreće uputili više upozorenja.
FOTO: AP/Tanjug
Predstavnici sindikata su pre tačno tri nedelje upozorili na teško stanje u železničkom saobraćaju.
- Kada se nesreća dogodi odgovorni će da liju krokodilske suze - upozorili su, kritikujući "velik nedostatak osoblja".
Ujedno su upozorili na "nedostatak mera zaštite na radnom mestu što se tiče bezbednosti rada i prometa vozova".
FOTO: AP/Tanjug
Policija je objavila da je u frontalnom sudaru poginulo najmanje 57 ljudi, dok se najmanje 56 ljudi smatra nestalima.
Stručnjaci i mediji su nakon nesreće kritikovali "nedostatak elektroničkih sistema" i nedostatak osoblja dok je šef stanice, osumnjičen za nesreću, priznao na sudu da je pogrešio.
Mediji, pa tako i javna televizija ERT, isticali su njegov nedostatak iskustva jer je, po njihovim informacijama, imenovan na tu dužnost pre samo 40 dana, a ranije je radio u ministarstvu prosvete. Pre stupanja na novo radno mesto završio je tromesečni kurs.
Sama vlada je u četvrtak priznala da je železnički sektor "hronično bolestan".
Foto: AP Photo/Giannis Papanikos
Vlada je priznala "kašnjenje" u modernizaciji željznice u Grčkoj, gde građani radije putuju autobusom, automobilom i brodom.
- Odgovornost moraju preuzeti svi koji su upravljali modernizacijom mreže - rekao je za AFP stručnjak Konstantinos Hasiotis.
Dnevni list Ta Nea piše da je Evropska komisija pre petnaestak dana prijavila Grčku Evropskom sudu pravde (ECJ) zbog neispunjavanja obaveza koje proističu iz direktive o železničkoj infrastrukturi.
(Jutarnji list)
BONUS VIDEO: SNIMAK IZ VAZDUHA POKAZUJE RAZMERE TRAGEDIJE: U Grčkoj trodnevna žalost posle železničke nesreće
Preporučujemo
HAOS U ATINI: Veliki protesti nakon sudara vozova, policija ispalila suzavac (VIDEO)
01. 03. 2023. u 21:28
PUTIN O ISPORUCI "TOMAHAVKA": Ako Ukrajina napadne oružjem dugog dometa, odgovor će biti zapanjujući
AKO Ukrajina pokrene napade oružjem dugog dometa na Rusiju, odgovor će biti zapanjujući, izjavio je danas ruski predsednik Vladimir Putin.
23. 10. 2025. u 17:59
STIŽE ZIMA KAKVA SE VIĐA JEDNOM U STO GODINA? Meteorolozi odgovorili na spekulacije o "zimi veka"
NEMAČKI portali su preplavljeni informacijama o ekstremnoj zimi, ulicama prekrivenim snegom i ekstremnim vremenskim uslovima koji prete zemlji.
23. 10. 2025. u 17:38
SPAVA PORED VC ŠOLjE BEZ POKLOPCA Haos u zatvoru gde je Sarkozi, viču mu: "Osvetićemo Gadafija!" Poseban tretman za bivšeg predsednika
"SVI zatvorenici prave buku, viču, lupaju po zidovima..."
22. 10. 2025. u 15:32
Komentari (0)