KULEBA BI OSKAR ZA ZELENSKOG: Ukrajinski ministar spoljnih poslova optužio organizatore nagrade za licemerje
UKRAJINSKI ministar spoljnih poslova Dmitro Kuleba optužio je organizatore dodele Oskara za licemerje jer nisu dozvolili predsedniku Ukrajine Vladimiru Zelenskom da govori na ceremoniji dodele filmskih nagrada.
Foto: EPA
- Mislim da ako "All Quiet on the Western Front" (Na zapadu ništa novo) dobije Oskar za najbolji strani film, dok predsednik Zelenski, koji se bori, predvodeći zemlju koja vodi najveći rat u Evropi od Drugog svetskog rata, ne sme da govori na ceremoniji dodele, nećete naći bolji primer licemerja vrhunskih rukovodilaca i producenata u filmskoj industriji - izjavio je Kuleba u intervjuu za nemački list "Bild".
- Samo kažem, momci, ako ćete da nagrađujete film o ratu, a ne razumete da kada pijete šampanjac, obučeni u lepe haljine i dijamante, i ne želite da čujete pravu ratnu priču, koja se dešava ovde i sada, onda nešto nije u redu s vama - rekao je Kuleba.
Nedavno je saopšteno da Zelenskom, kao i prošle godine, nije dozvoljeno da govori na dodeli Oskara.
BONUS VIDEO:
RUSKI LOVCI-BOMBARDERI PONOVO NA ZADACIMA: Snimci borbenih aktivnosti posada u avionima Su-25
Preporučujemo
LAVROV OSVEŽIO PAMĆENjE ZAPADU: "Da li se neko seća uredbe Zelenskog iz septembra"
10. 03. 2023. u 20:23
KIJEV SA PROSJAČENjA PREŠAO NA UCENU: Zaharova - Zelenski bi još krvavih dividendi
09. 03. 2023. u 16:38
TRENUTAK KAD JE SRBIJA ZANEMELA! Vučić se uhvatio za glavu nakon priznanja ove hrabre žene: Dođe mi da zajedno sa vama plačem!
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić se uhvatio za glavu nakon što mu je građanka Bora otkrila borbu za usvajanje deteta i probleme sa socijalnom pomoći, obećavši da će pokušati da učini sve što može da problem bude rešen.
20. 02. 2026. u 22:47
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"KOSOVO, SRBIJA, USTANITE!" Tramp pozdravio i goste kojih nije bilo u sali
AMERIČKI predsednik Donald Tramp osnovao je Odbor za mir, ali je već na osnivačkom sastanku "Odbora za mir" zapretio ratom. Pretnju iz govora ponovio je i u avionu za Džordžiju. Ozbiljnost pokazuje i premeštanje nosača aviona u istočno Sredozemlje.
21. 02. 2026. u 09:40
Komentari (3)