ŠEF KINESKE DIPLOMATIJE: Odnosi Kine i Rusije doneće globalni mir i stabilnost
MINISTAR spoljnih poslova Kine Ćin Gang izjavio je danas da su odnosi između njegove zemlje i Rusije faktor koji će doneti globalni mir i stabilnost.
Foto: Mikhail Tereshchenko, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP/AP Photo/Andy Wong, File/Shutterstock/Ilustracija
- Mi smo dobri susedi, dobri partneri i predstavljamo snage dobra u svetu - rekao je ministar spoljnih poslova Kine za TV Rusija 1, prenosi TASS.
Prema mišljenju Ćin Ganga, odnosi Rusije i Kine počivaju na zajedničkim interesima i ne predstavljaju pretnju za bilo koju drugu državu.
Ćin Gang je visoko ocenio rezultate nedavnog rusko-kineskog samita, nazvavši ga "veoma uspešnim" i "plodonosnim."
BONUS VIDEO:
"MIGOVI" ODLETELI ZA UKRAJINU: Slovaci poslali Ukrajincima četiri od planiranih 16 lovaca MiG-29
Preporučujemo
IRAN I RUSIJA - BRITANSKA NOĆNA MORA: Da li je došlo do vojnog pomaganja Moskvi?
26. 03. 2023. u 15:25
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
EPSKI DEBAKL! Arina Sabalenka izbačena sa Rolan Garosa
NAJBOLjA teniserka planete Arina Sabalenka neće se takmičiti u završnici Rolan Garosa.
03. 06. 2026. u 15:48
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)