U "ŠTRAJKU" I TRIJUMFALNA KAPIJA: Širi se protest u Francuskoj
U očekivanju novih velikih protesta protiv penzijske reforme u četvrtak, u sredu su u Francuskoj organizovane sporadične akcije.
Printskrin BFMTV
Tako je u Nantu blokiran kružni tok, dok je u Parizu na Trijumfalnoj kapiji razvijena velika parola na kojoj je pisalo "Ne za 64 godine". Postavili su je članovi sindikata u kulturi, koji su se na vrh Trijumfalne kapije popeli kao turisti.
Radnici gradske čistoće u Parizu, koji su nedavno počeli da rade i raznose deset hiljada tona nagomilanog smeća, ponovo su podneli zahtev za štrajk.
Vlasti očekuju u četvrtak od 600.000 do 800.000 manifestanata na prostestima širom zemlje. Istovremeno se strahuje od nereda. Očekuje se prisustvo raznih radikalnih grupa koje okupljaju krajnje levičare, anarhiste, ekstremne ekologe, "žute prsluke", antivaksere, antikapitaliste.
Preporučujemo
MASOVNA PUCNjAVA U AMERIČKOM GRADU: Ima mrtvih, ranjeno pet osoba (FOTO)
16. 02. 2026. u 22:50
TRAMP BESAN: Na reci Potomak ogromna ekološka katastrofa, krive lokalne demokrate
16. 02. 2026. u 22:45
ŽESTOKE PRETNjE MOSKVI IZ MINHENA: NATO će pokrenuti udare duboko u Rusiji ako se usude da napadnu Baltik
NATO će pokrenuti udare duboko u Rusiji ako se Moskva usudi da izvrši invaziju na baltičke države, upozorio je ministar spoljnih poslova Estonije Margus Cahkna, odbacujući strahove da bi Moskva mogla brzo da osvoji teritoriju na istoku.
16. 02. 2026. u 15:44
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
Danju spasavao živote u bolnici, noću se pretvarao u MONSTRUMA: Jeziva istina otkrivena godinama kasnije
POLICIJA veruje da je Kris Revak, koji je izvršio samoubistvo nakon što je optužen za ubistvo, možda bio serijski ubica. Njegov život i dela krili su mračnu stranu koja je šokirala istražitelje.
15. 02. 2026. u 09:19
Komentari (0)