ZBOG ODSECANJA GLAVE PROFESORU: Četrnaestoro na otpuženičkoj klupi
NACIONALNI antiteroristički sud (PNAT) u Francuskoj je zatražio u petak da se na optuženičkoj klupi nađe 14 osoba zbog saučesništva u gnusnom zločinu ubistva profesora istorije i geografije Samijela Patija (47) 16. oktobra 2020. godine.
Foto: Tviter printskrin
Njemu je nožem ispred škole u mestu Konflan Sent Onorin u oblasti Ivlin, na tridesetak kilometara severozapadno od Pariza, odsekao glavu čečenski terorista Abdulah Anzorov (18), kao reakciju na to što je đacima pokazao karikature proroka Mohameda.
Anzorova, koji je odbio da se preda, posle izvršenog zločina ubila je policija.
Ovaj događaj ubistva profesora izazvao je ogromnu indignaciju u Francuskoj i svetu.
Sud sada planira da za najteže delo u ovom slučaju, za saučesništvo u terorističkom ubistvu, optuži dvojicu Anzorovih prijatelja, Azima E. i Naima B. koji su bili s njim kada je kupio nož. Naim B. ga je pratio i do škole ispred koje je izvršio napad.
Na optuženičkoj klupi će se, takođe, naći i šestoro odraslih, među kojima Brahim Šnina, otac učenice koja je pretendovala da se nalazila na času kada su pokazane karikature, iako je ranije zbog nediscipline bila isključena s nastave, islamista Abdelhakim Sefraui koji je društvenim mrežama širio polemiku pre ubistva i Prisila M., tridesetogodišnjakinja koja je prešla na islam i koja je s ubicom bila na vezi preko Tvitera dan pre napada.
Njima će biti suđeno zbog udruživanja u kriminalnu terorističku organizaciju.
Takođe, pred sudom za maloletnike treba da se pojavi i šestoro učenika, među kojima i kćerka Brahima Šnine.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
PUTIN KOMENTARISAO BRAK NAŠE PEVAČICE: "Srpkinja ti je žena? Oni to neće ukrasti! Srbi su pošteni i pristojni - ako si prepisao firmu na nju"
TOKOM razgovora Vladimir Putin ga je upitao ko je njegova supruga.
10. 07. 2026. u 21:56
Komentari (0)