SEVERNA KOREJA ISPALILA RAKETU: Uzbuna u Japanu ugroženo ostrvo Hokaido
SEVERNA Koreja je u četvrtak ispalila projektil, saopštili su Južna Koreja i Japan, što je izazvalo upozorenje za neke japanske stanovnike da se sklone.
Foto: AP
Japanska vlada upozorila je stanovnike najsevernijeg glavnog ostrva Hokaido da se odmah zaklone, rekavši da će projektil verovatno pasti u blizini ostrva oko 8 sati ujutro po japanskom vremenu (23:00 GMT).
Balistička raketa je lansirana sa istočne obale Korejskog poluostrva, saopštio je Združeni generalštab Južne Koreje.
Lansiranje je usledilo dva dana nakon što je severnokorejski državni mediji KCNA izvestili da je lider Kim Džong Un pozvao na jačanje odvraćanja od rata u zemlji na „praktičniji i ofanzivniji“ način kako bi se suprotstavio onome što je nazvao potezima agresije Sjedinjenih Država.
Severna Koreja je kritikovala nedavnu seriju zajedničkih vojnih vežbi između SAD i Južne Koreje kao eskalaciju tenzija, pojačavajući svoje testove naoružanja poslednjih meseci.
BONUS VIDEO - POGLEDAJTE ISPALjIVANjE "MOSKIT" KRSTAREĆE RAKETE: Vežbe ruske Pacifičke flote u Japanskom moru
Preporučujemo
PRIPREMA ZA RAT U SVEMIRU: Da li se Rusija sprema da obori satelite raketom 79M6?
07. 04. 2023. u 19:11
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)