OBAVEŠTAJAC OPTUŽEN ZA ODAVANJE TAJNI: Preti mu po 15 godina za svako delo zbog curenja podataka iz Pentagona
14. 04. 2023. u 17:56
DžEK Tejšeira, 21-godišnji pripadnik nacionalne garde vazduhoplovno krilo iz Masačusetsa, koga je u četvrtak uhapsio FBI u vezi sa jednim od najznačajnijih curenja dokumenata odbrane u poslednjih nekoliko godina, zvanično je optužen u petak na saveznom sudu u Bostonu.
Povezane vesti

SUSPENDOVAN GLAVNI SAVETNIK MINISTRA ODBRANE SAD: Zbog curenja podataka
JEDAN od glavnih savetnika američkog ministra odbrane Pita Hegseta, Den Koldvel, suspendovan je danas iz Pentagona nakon što je tokom istrage o curenju podataka iz Ministarstva odbrane utvrđeno da je bio u to umešan, rekao je neimenovani američki zvaničnik za Rojters.
15. 04. 2025. u 23:30

EKSPLODIRAO BUDŽET ZA ODBRANU SAD: Tramp nudi bilion dolara
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp i američki ministar odbrane Pit Hegset obećali su budžet za američki sistem odbrane vredan bilion dolara, što predstavlja rekordno izdvajanje za bezbednosne snage.
08. 04. 2025. u 18:05

BRITANSKI MEDIJI: Otkriven krivac za "Signalgejt" – i nije onaj koji se najviše pominje
SKANDAL "Signalgejt" oko curenja osetljivih informacija o američkoj vojnoj akciji u Jemenu časopisu "Atlantik" izazvan je neverovatnim nizom grešaka koje uključuju i funkciju "Eplovog" ajfona, objavio je "Gardijan", pozivajući se na istragu Bele kuće.
07. 04. 2025. u 22:03

FBI POKREĆE ISTRAGU: O "nasilnoj aktivnosti" usmerenoj prema kompaniji Tesla
DIREKTOR američkog Federalnog istražnog biroa (FBI) Kaš Patel rekao je da se pokreće istraga o "porastu nasilne aktivnosti usmerene prema kompaniji Tesla".
24. 03. 2025. u 21:51

ŠTA TRAMP OČEKUJE OD MASKA: Milijarder je dobio specijlan posao vezan za Pentagon
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp izjavio je da očekuje da će Ilon Mask pronaći milijarde dolara koji su proneverene i zloupotrebljene u Pentagonu tokom revizije koju će ovaj milijarder voditi.
09. 02. 2025. u 19:54
Najnovije iz rubrike

OGLASIO SE VATIKAN: Otkrio poslednje reči pape Franje i kome ih je uputio
REČI zahvalnosti koje je papa Franja uputio svom ličnom zdravstvenom asistentu, Masimilijanu Strapetiju, nakon što ga je ohrabrio da se još jednom provoza papamobilom po Trgu Svetog Petra i pozdravi vernike posle uskršnje mise, bile su među njegovim poslednjim, saopštio je u utorak Vatikan.
22. 04. 2025. u 14:38

VLADA ODLUČILA: U Italiji petodnevna žalost zbog smrti pape Franje
VEĆE ministara italijanske vlade proglasilo je danas petodnevnu nacionalnu žalost zbog smrti pape Franje.
22. 04. 2025. u 14:00

Policija upala u univerzitet u Solunu koji su zauzeli antivladini aktivisti
GRČKA policija danas je upala u prostorije unutar univerziteta "Aristotel" u Solunu koje su ranije zauzeli pripadnici grupe anarhističkih aktivista, preneli su grčki mediji.
22. 04. 2025. u 13:16

HEGSET PODELIO RATNE PLANOVE NA APLIKACIJI: Trampa trese još jedna u nizu afera, opet u Ministarstvu odbrane
JOŠ "taze" administraciju američkog predsednika Donalda Trampa trese afera, čija se eksplozivnost za sada ne može precizno izmeriti. Državni sekretar za odbranu Pit Hegset, glavni je krivac što su detalji prošlomesečnih vazdušnih napada na Hute u Jemenu procurili u javnost, budući da je upravo on podelio te informacije u grupi za razmenu poruka na platformi Signal, u koju su bili uključeni njegova supruga Dženifer, brat Fil i advokat Tim Parlator, obojca zaposleni u Ministarstvu odbrane i veoma aktivni u ovoj kontroverznoj grupi na netu. Ovu "bombu", objavio je "Njujork tajms". Nije jasno ko je i kako u grupi Signal prošao bezbednosnu proveru.
22. 04. 2025. u 12:44

DOLAZI LI PUTIN U RIM? Oglasio se Peskov o sahrani pape Franje
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin ne planira da prisustvuje sahrani pape Franje, izjavio je danas pres-sekretar ruskog predsednika Dmitrij Peskov.
22. 04. 2025. u 12:30
Komentari (0)