UPAD U MUZEJ "ORSEJ" U FRANCUSKOJ: Plakati protiv penzije uz Rodenova "Vrata pakla"
ČLANOVI francuskog radničkog sindikata "Se-Že-Te" upali su u petak u čuveni francuski Muzej Orsej u znak protesta protiv penzijske reforme.

Vikipedija
Zaposeli su izložbeni prostor, izvukli zastave i istakli parole protiv odlaska u penziju sa 64 godine života. Jedna od parola je istaknuta baš pored Rodenovih "Vrata pakla".
Učesnici protesta su u muzej ušli zahvaljujući svojim legitimacijama zaposlenih u oblasti kulture, koje im omogućuju besplatni ulazak u muzeje.
Ovaj upad se uklapa u sporadične akcije protesta koje se organizuju širom Francuske protiv penzijske reforme.

ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte
PREMA najavama meteorologa, oktobar 2025. počeće u Srbiji pod uticajem prodora hladnog vazduha sa severoistoka Rusije koji je došao do Nemačke i Poljske, ali se polako približava ka nama što će prouzrokovati razvoj ciklona u Jonskom, Tirenskom i delu Jadranskog mora i već 1. oktobra, u sredu, u večernjim časovima na jugu i jugozapadu Srbije počeće da pada kiša.
30. 09. 2025. u 20:58

"ZAŠTO MI PIPAŠ ŽENU?" Ovako je počela tuča na svadbi u Gornjem Milanovcu, nasrnuli na doktora (VIDEO)
SVADBENO veselje u Gornjem Milanovcu pretvorilo se u haotičnu scenu kada je došlo do nesvakidašnjeg incidenta.
30. 09. 2025. u 16:10

NE DA NA ĆERKU Bogdanin otac očitao lekciju Veljku, jasno mu stavio do znanja: "Možda pre nisi imao ovakvu devojku..."
VELjKO je uvek isticao da želi veliku porodicu sa mnogo dece kojima će usaditi prave vrednosti i tradiciju.
29. 09. 2025. u 16:17
Komentari (0)