ISTRAŽIVANJE AGENCIJA: Šta kažu Amerikanci - Da li je Bajden prestar za izbore?
VIŠE od 60 odsto Amerikanaca kaže da je američki predsednik Džozef Bajden prestar da bi se kandidovao za predsednika 2024. godine, pokazuje nova anketa agencija Rojters i Ipsos.
Foto: Tanjug/AP photo
Osamdesetogodišnji Bajden je ranije danas zvanično objavio svoju kandidaturu za reizbor 2024. godine.
Kako prenose RIA Novosti, anketa, čiji su rezultati danas objavljeni, pokazala je da je 44 odsto registrovanih demokrata reklo da aktuelni predsednik ne bi trebalo da se ponovo kandiduje, dok oko dvije trećine svih ispitanika ne želi da vidi Bajdena ili bivšeg predsednika SAD Donalda Trampa da se ponovo kandiduju.
Uprkos tome, prema rezultatima ankete, Bajden bi pobedio Trampa na hipotetičkim predsedničkim izborima sa razlikom od pet odsto ili 43 do 38 odsto.
I Bajden i Tramp su, međutim, spremni da pobede u svojim partijskim predizborima.
BONUS VIDEO: LUKSUZNI AUTOMOBIL IZ KINE: Pogledajte snimke sa Salona automobila u Šangaju
Preporučujemo
KREĆU TENZIJE: Desantisove pristalice pokrenule prvu kampanju protiv Trampa
16. 04. 2023. u 19:20
TEŠKO MU DA POVERUJE: Reakcija Trampa na Bajdenovu kandidaturu za predstojeće izbore
25. 04. 2023. u 15:44
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)