BRITANSKA MORNARICA IM PROBLEM: Ratni brod nove generacije "sabotiran"
BRITANSKA vojna kompanija "BAE sistems" procenjuje obim potrebnih popravki nakon navodnog čina sabotaže na najnovijoj fregati Kraljevske mornarice, koja je još u izgradnji.
Foto printskrin tviter@geoallison
-Ranije ove nedelje otkrili smo ograničen broj kablova na "HMS Glazgovu", za koje se čini da su namerno oštećeni, rekao je portparol kompanije odgovorne za izgradnju i opremanje broda.
Kompanija je dodala da je obustavila radove na fregati kako bi izvršili "inspekciju svakog dela broda i osigurala da su naši visoki standardi i kontrola kvaliteta ispunjeni“.
"UK difens džornal" navodi da je više od 60 kablova presečeno na brodu. Publikacija navodi da se veruje da bi motiv mogao da bude "problem u vezi sa plaćanjem".
-HMS „Glazgov" je prva fregata nove generacije klase "siti" koja se trenutno gradi u Velikoj Britaniji. Kraljevska mornarica ih opisuje kao "izuzetne brodove" dizajnirane da nose helikoptere i manja plovila.
Brod je porinut u decembru i očekuje se da će ući u upotrebu sredinom 2020-ih, pod uslovom da bude imao ko da upravlja njime.
U februaru je Kraljevska mornarica pokrenula istragu nakon što su mediji objavili da je sistem hlađenja na podmornici na nuklearni pogon "HMS Vangard" popravljen super lepkom.
(rt.rs)
BONUS VIDEO - BRODOVI, AVIONI, HELIKOPTERI, PROJEKTILI: Pogledajte snimke tokom provere Pacifičke flote Rusije
Preporučujemo
BIVŠI AMERIČKI OBAVEŠTAJAC: Ruska vojska će spaliti sve "čelindžere" u Ukrajini
12. 05. 2023. u 18:33
"TRAMP TAMO DA IZBACI 1000 VOJNIKA NA OSTRVO, NIKO MU SE NEĆE SUPROSTAVITI" Vučić o Grenlandu - Kada pitam a kako Kosovo, svi spuste glavu!
GOVOREĆI jutros u emisiji "Jutro" na Televiziji Prva, predsednik Srbije Aleksandar Vučić dotakao se i licemerja međunarodne zajednice kada je u pitanju odnos koji sada imaju po pitanju Grenlanda i onaj koji su nekada imali po pitanju Kosova i Metohije.
25. 01. 2026. u 13:20
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
DEVALVIRALA JE JUTARNjI Kolega oštro o Jovani: "Imam problem što radi na nacionalnoj televiziji"
VODITELj Ognjen Nestorović bez ulepšavanja i zadrške progovorio je o svom odnosu sa Jovanom Jeremić, koleginicom koja danas radi u medijskoj kući u kojoj je on nekada gradio svoju novinarsku i voditeljsku karijeru.
25. 01. 2026. u 20:42
Komentari (0)