TURSKA IDE U DRUGI KRUG PREDSEDNIČKIH IZBORA: Najveći ispit za Erdogana do sada
IZBORNA komisija potvrdila je da će Turska novog predsednika dobiti u drugom krugu izbora 28. maja.

Foto Tanjug/AP
Na osnovu 99,87 odsto prebrojanih glasova, aktuelni šef države Redžep Tajip Erdogan dobio je 49,5 odsto glasova.
Glavni opozicioni kandidat Kemal Kiličdaroglu osvojio je 44,89 procenata.
Trećeplasirani Sinan Ogan dobio je podršku 5,17 odsto birača, prenosi Hurijet. Ogan još nije saopštio koga će podržati u drugom krugu.
Preporučujemo

ERDOGAN MORA U DRUGI KRUG? Ostao još mali procenat neprebrojanih glasova
15. 05. 2023. u 00:37

TURSKA SVE BLIŽA DRUGOM KRUGU: Erdogan vodi, ali je pao ispod 50 odsto glasova
14. 05. 2023. u 22:26 >> 22:54

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

"OL STAR" SE MENjA IZ KORENA, Nikola Jokić će dobiti priliku da zablista kao nikada! (VIDEO)
NBA liga je donela odluku da iz korena promeni format "ol-star" meča, potvrdio je komesar lige Adam Silver.
04. 06. 2025. u 21:50

VRTOGLAVA SUMA: Koliku nacionalnu penziju prima Ljiljana Blagojević
JEDNA od naših najistaknutijih dramskih umetnica Ljiljana Blagojević otišla je u penziju, a nalazi se među dvadesetčetvoro umetnika, koji će primaju nacionalnu penziju za doprinos kulturi.
07. 06. 2025. u 11:30
Komentari (1)