"MOŽDA, VIDEĆEMO": Bajden nagovestio da postoji mogućnost da šef NATO pakta bude Britanac
PREDSEDNIK SAD Džozef Bajden rekao je da postoji mogućnost da sledeći generalni sekretar NATO bude predstavnik Velike Britanije.
Foto Tanjug/AP
- Možda, videćemo. Moramo da postignemo konsenzus u NATO-u i da vidimo šta će se desiti - rekao je Bajden tokom zajedničke konferencije za novinare sa britanskim premijerom Rišijem Sunakom u Beloj kući, upitan da prokomentariše izglede za imenovanje britanskog ministra odbrane Bena Volasa za generalnog sekretara Alijanse.
Kako je dodao, još nije postignuta saglasnost o kandidatu za sledećeg generalnog sekretara NATO, a razgovori o tome će biti nastavljeni.
Mandat aktuelnog generalnog sekretara NATO-a Jensa Stoltenberga ističe 30. septembra 2023. godine.
Mediji su ranije pisali da Velika Britanija lobira da se za generalnog sekretara Alijanse imenuje ministar odbrane te zemlje Ben Volas.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: ZAJEDNIČKE PATROLE - Ruska i kineska avijacija osam sati iznad azijsko-pacifičkog regiona
VUČIĆ RASTURIO MILANOVIĆA! Predsednik Srbije ga razmontirao u paramparčad
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da podržava odluku predsednika Hrvatske Zorana Milanovića da otkaže skup Brdo Brioni u maju jer mu, kako je istakao, tamo nije mesto, kao i da mu je mnogo važnije da ode i položi cvet u Jasenovcu.
30. 03. 2026. u 18:31 >> 18:44
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (0)