EKSPLOZIJA U FABRICI RAKETA U ANKARI: Poginulo pet radnika (VIDEO)
U DANAŠNjOJ eksploziji fabrike za proizvodnju raketa i eksplozivnih naprava u Turskoj poginulo je pet ljudi, a pretpostavlja se da je do eksplozije došlo verovatno zbog hemijske reakcije tokom proizvodnje dinamita.
Foto: Printskrin/Twitter/@Odysee
Eksplozija se dogodila oko 8:45 u kompleksu državne Mehaničke i hemijske industrijske korporacije, u predgrađu Ankare, rekao je guverner Vasip Šahin novinarima, preneo je AP.
Šahin je dodao da je eksploziju verovatno izazvala hemijska reakcija tokom proizvodnje dinamita, a tužilaštvo je odmah pokrenulo zvaničnu istragu.
Sivi dim je viđen kako se uzdiže iznad kompleksa, dok su se ambulantna vozila i vatrogasci uputili ka mestu nesreće, objavila je privatna televizija NTV.
Prozori na obližnjim prodavnicama i kućama su razbijeni jačinom eksplozije. Članovi porodica radnika brzo su otišli ispred fabrike kada su čuli da je došlo do nesreće, dodala je televizijska stanica.
BONUS VIDEO:
NEBO U NjUJORKU POSTALO JE NARANDžASTO: Dim od šumskih požara u Kanadi prekriva Severnu Ameriku
Preporučujemo
POTPISUJE SE ISTORIJSKI UGOVOR: Vojvodina postaje čvorište Evrope, kreće gradnja gigantske saobraćajnice (FOTO/VIDEO)
PROJEKAT Osmeh Vojvodine obuhvata izgradnju 185 km brze saobraćajnice, sa 46 mostova i 34 nadvožnjaka, čime se smanjuje vreme putovanja.
18. 03. 2026. u 09:30
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (0)